Türkiye, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için geri sayıma geçerken, bugün AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan birbirinden önemli müjdelerde bulundu.

Yeni bakanlık mı kuruluyor? AK Partili isim ilk sinayli verdi! Yeni bakanlık mı kuruluyor? AK Partili isim ilk sinayli verdi!

ERDOĞAN'DAN ART ARDA MÜJDELER

Elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arefe gününde ise Karadeniz gazıyla ilgili bir başka müjdeli haberi daha vereceğini duyurdu.

"TEMMUZ AYINDA ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM YAPILACAK"

Seçimle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunduğu toplantının ardından Meclis koridorlarında gazetecilerin sorularına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde gündemde olan asgari ücrete ara zam konusunda da tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacağını açıkladı.

Kabine'de yeni isimler olacak' diyerek duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunurken kazanma iddiasını vurgulayıp Kabine revizyonuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Kabine'den 17 ismin milletvekili adayı olacağını duyuran Erdoğan, bugünkü konuşmasında "yeni isimlerden" söz ederek değişim sinyali verdi. Erdoğan ayrıca "bu dönemin adı" diyerek bir mesaj verdi.

14 Mayıs'a kısa bir süre kala Cumhurbaşkan Erdoğan Kabine revizyonuyla ilgili gündem yaratacak bir mesaj verdi. Kabine'deki 17 ismin genel seçimler için milletvekili adayı olması bekleniyor. Listeler 9 Nisan'da teslim edilecek. Erdoğan, seçimi kazanmaları durumunda Kabine'de yeni isimlerin yer alacağından bahsetti.

'YENİ İSİMLER' AÇIKLAMASI!

Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

dönemde ülkemize, milletimize ve partimize hizmet eden her bir arkadaşıma şükranlarımız sunuyorum. Şimdi önümüzde yeni bir seçim var. 9 Nisan'da aday listesini teslim edeceğiz. 3 dönem kuralı ve diğer sebeplerle yeni isimler listemizde yer alacak. Bu bir bayrak yarışıdır. Günü geldiğinde bayrağı devretmek kaçınılmazdır. Listede olsun olmasın tüm arkadaşlarımızla omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz.

"ŞAHLANIŞ DÖNEMİ"

Sandıkta güven tazelemiş olarak kendimiz ve evlatlarımız için Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmenin peşindeyiz. Yeni Türkiye'nin yarınların mutlu destanını yine birlikte yazacağız. Bu dönemin adı şahlanış dönemidir. Daha çok yolumuz var. Bunu da beraber yapacağız.