Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Şangay İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nde bir araya geldi. İki liderin görüşmesi başladı. İkili arasındaki görüşme 40 dakika sürdü.

Erdoğan'dan asgari ücret, memur ve emekli maaşları artışlarıyla ilgili açıklama Erdoğan'dan asgari ücret, memur ve emekli maaşları artışlarıyla ilgili açıklama

Kritik zirve başladı… Şanghay İşbirliği Teşkilatı 22'nci Devlet Başkanları Zirvesi kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özbekistan’ın Semerkant kentinde bir araya geldi. İki liderin Semerkant'taki görüşmesi 40 dakika sürdü. 

Açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rusya'dan Türkiye'ye gaz arzının dörtte birinin ödemesi ruble üzerinden gerçekleşecek" dedi.

Türkiye'nin Rus gazının Avrupa'ya sevkiyatında oynadığı role vurgu yapan Putin, "Türkiye, bizim enerji kaynaklarımız için en güvenilir tedarik güzergahlarından biri haline geldi, sadece kendi ihtiyaçları için değil, AB ülkeleri için de. TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz sevkiyatı kesintisiz devam ediyor" diye konuştu.