Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Konuşmasının başında Düzce depremi ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Deprem Gölyaka'da çok sayıda binada hasara yol açmakla birlikte hamdolsun vahim bir yıkım ve kayıpla karşılaşmadık" dedi. Suriye'ye yeni kara harekâtı olacak mı sorusuna da yanıt veren Erdoğan "Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine tepesine bineceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

"Deprem Gölyaka'da çok sayıda binada hasara yol açtı ama vahim birdurumla karşılaşmadık."

O Firmadan 'yabancı cisim' açıklaması O Firmadan 'yabancı cisim' açıklaması

"Bombayı koyan terörist ile ona yardım eden çok sayıda kişi yakalanarak adalete teslim edildi. Bu eyleme karışan kim varsa nerede olursa olsun bulunacak, dökülen masumların kanının hesabı kendisinden misliyle sorulacak, cezası kesilecektir."

"İstanbul'daki eylemi timsah gözyaşı ile kınayanların gerçek yüzleri hemen arkasından başlattığımız operasyonla ortaya çıkmıştır."

"Uçaklarla, toplarla, SİHA' larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır. Hatay'dan Hakkari'ye kadar güney sınırlarımızın tamamını ülkemiz topraklarına saldırı imkanı bırakmayacak şekilde bir güvenlik şeridiyle kapata kararlığımız her zamankinden bugün daha güçlüdür. "

"Bizim için en uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz."

 "Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine tepesine bineceğiz"