CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başörtüsü konusunda "Gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım" çağrısına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in dün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasının tarihi bir nitelik taşıyacağını duyurmuştu.

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü

Erdoğan, toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Meclise sunduğu başörtüsü kanun teklifine karşı, ''Eğer Kılıçdaroğlu dürüstsen, başörtüsü meselesini ülke gündeminden kati olarak çıkarmakta kararlıysan gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım.'' çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, anayasa teklifinde bulunan Erdoğan'a sosyal medya hesabından "Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız." yanıtını verdi.

'ALTINDAN KURNAZ AJANDA ÇIKMAZSA DESTEKLERİZ'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.

Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz"