Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor’un genç futbolcusu Eren Tunalı, "Batman Petrolspor ve Çorum FK maçı ile ilgili olarak "Batman çok zor bir deplasmandı. Böyle bir üç puana çok ihtiyacımız vardı. Saha ve hava şartları özellikle doğu bölgesinde bizim için zorlu oluyor. Ama önemli olan üç puandı ve biz üç puanı kazandık. Şimdi Çorum FK maçına bakacağız. O maç için de hedefimiz kesinlikle üç puan. İyi de hazırlanıyoruz. Hazırlıklarımızı tamamlayıp en iyi şekilde Çorum FK maçını da geçireceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

BURSASPOR TARAFTARSIZ ASLA DÜŞÜNÜLEMEZ

Taraftarla ilgili düşüncelerini de paylaşan Eren Tunalı, "Taraftar bizim için her zaman itici bir güç. Şampiyonluk senesi de dahil. Bu kulübün en büyük yapı taşlarından birisi. Bursaspor taraftarsız asla düşünülemez. Bizi de sürekli destekliyorlar. Her maçımıza ilgi oluşuyor. Biliyorsunuz ceza tehlikemiz var. Çorum FK maçında da daha sakin bir şekilde arkamızda olmalarını, desteklemelerini istiyoruz. Her maça seyircimizi bekliyoruz.

Küçükken tribünde Bursaspor maçı izlediğimde çok daha heyecanlı oluyordum. Çok küçük yaştan beri oynadığımız için o düdük çaldığı andan itibaren ister istemez o heyecan azalıyor. Sadece işimize konsantre oluyoruz. Ama tribünde sürekli heyecan içindesin. Her atakta o heyecanı yaşıyorsun. Normalde ben sadece kendi mevkimde aksiyon yaşıyorsam, tribündeki taraftarlar forvette de kalecide de her pozisyonda o aksiyonu yaşıyor. Bence tribünde olmak çok daha heyecanlı.

ÇOK DAHA İYİSİNİ HEDEFLİYORUM

Bireysel performansım tam istediğim seviyede değil. İyi maçlar geçirsem de hem Bursaspor hem de kendim için çok daha iyisini hedefliyorum. İyinin de güzelin de sonu yok. Her zaman daha iyisi vardır. Eğer performansımı bir seviyeye koyduysam ertesi maç onu daha yukarı taşımaya çalışırım. Bu benim için en önemli şey.

Herkesle iletişimimiz iyi. Kazanınca her şey çok güzel. Üç maçta iki galibiyet bir beraberlik aldık. Bazı şeyler bizim için iyi gitmeye başladı. Kazanınca her şey daha olumlu daha pozitif, abilerimiz, hocalarımız bize her zaman yardımcı olmaya çalışıyor. Herkesin ortak amacı zaten bu. Bursaspor’u ait olduğu yere geri çıkarmak. Ve hepimiz bunun için savaşıyoruz.

BURSA İÇİN KAZANACAĞIZ

Kazanmaya başlayınca her şey çok güzel ilerliyor. Bu mutluluğumuzu zaten bütün şehir yaşıyor. Hem bizim hem de bütün Bursa’nın bu mutluluğuna devam edebilmesi için bütün maçlarımızı kazanmaya çalışacağız." dedi.

Editör: Seren Bülbül