Özel Teknoloji Fen Koleji tarafından her yıl geleneksek olarak düzenlenen TEKFEST Bilim Şenliği 5.kez Bursalı öğrencilere ve ailelerine keyif dolu anlar yaşattı. Anaokulundan liseye kadar birçok öğrencinin katılım sağladığı şenlikte birbirinden eğlenceli atölyelerle, oyunlarla ve gösterilerle öğrencileri ile birlikte keyifli bir gün geçiren aileler, çocuklarına fırsat verildiğinde neler yapabileceklerine şahit oldular.

 TEKFEST 5 Bilim Şenliği ile ilgili düşüncelerini dile getiren İlköğretim Müdürü Müge Düşmez, öğrencileri ile gurur duyduğunu belirterek ‘Öğrencilerimizin yeteneklerini ve başarılarını, bugün velilerimize ve misafirlerimize sergilemek ve hep birlikte keyif dolu bir gün geçirmek istedik. Bir kere daha görüyoruz ki öğrenciyi keşfetmek ve kendisini keşfetmesine fırsat vermek, tanık olduğunuz tüm bu atölyelerin ortaya çıkmasının en özel ve en önemli nedeni benim için’ şeklinde konuştu.

Akşener’den Sinan Ateş’in ailesine ziyaret! Akşener’den Sinan Ateş’in ailesine ziyaret!

Bilim Şenliği’nde 16 deney alanı ve 33 atölye düzenlediklerini ifade eden Düşmez, ’Belli konularda değil, İngilizceden Türkçeye, Görsel Sanatlardan Müziğe, Sosyal Bilgilerden Spora, Bilişimden Matematiğe, Ahşaptan Fen Bilimlerine kadar birçok atölye oluşturduk. Tüm öğrenciler ilgileri doğrultusunda birbirinden farklı ve bir o kadar da eğlenceli atölyelerde keyifli vakit geçirdiler.’ dedi.

Okullarında her sene bilim şenliği düzenlendiğini ve öğrencilerinin hem atölye sorumlusu olduğunu hem de çeşitli atölyelere katılma fırsatı bulduğunu dile getiren Özel Teknoloji Fen Koleji velileri, donanımlı bir festivale ortak olmanın mutluluğunu yaşadılar.