İsrail abluka altına aldığı Gazze'de can kaybının artmasına neden olacak ve insani durumu zorlaştıracak noktaları hedef belirmeyi sürdürüyor.

Gazze Sağlık Bakanlığı can kayıplarına ilişkin son bilgileri paylaştı. Bakanlık paylaşımında " İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısı son 24 saatte 241 artarak 10 bin 569 oldu. Ölenlerin 4 bin 324'ü çocuk, 2 bin 823'ü kadın" ifadelerine yer verdi.

Öte yandan G7, İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze Şeridi'ne insani yardımların ulaştırılması için "çatışmalara insani ara verilmesi" çağrısı yaptı.

Çağrıları göz ardı eden İsrail ise yakıt, su ve ilaç engelini sürdürmekle kalmayıp o bölgeleri bombardımana tutuyor.

24 SAAT SONRA YAKIT BİTECEK

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde bulunan Endonezya Hastanesi Müdürü Atıf el-Kahlut, sadece 24 saat yetecek kadar yakıtları kaldığını, yeni bir gelişme olmazsa bu sürenin sonunda faaliyetlerinin duracağını belirtti.

İsrail Hamas'ı gerekçe gösterdi, savaş tekrar başladı! İsrail Hamas'ı gerekçe gösterdi, savaş tekrar başladı!

Kahlut, düzenlediği basın toplantısında, bölgenin kuzeyinde yer alan, yaralı ve hastaların yanı sıra yerinden edilmiş binlerce Filistinlilerin sığındığı Endonezya Hastanesinin çalışma durumuna ilişkin bilgi verdi.

Kahlut, 140 yatak kapasiteli hastanede şu an bekleme odalarında ve koridorlarda yatan yaklaşık 400 yaralı ve hastanın tedavi edilmeye çalışıldığını söyledi.

Ayrıca yerinden edilenlerle Gazze'nin kuzeyinden gelen yaklaşık 5 binden fazla Filistinlinin de hastanede yer aldığını aktaran Kahlut, "Daha önce Endonezya Hastanesindeki çalışmaların durmak üzere olduğu konusunda uyarmıştık. Şu anda bu noktaya geldik, hastane 24 saat içinde tamamen hizmet dışı kalacak" dedi.