Sınırlı sayıda üretilen ürün, 1968 yılında Fransa'nın güneyinde bulunan ve 55.000 yıl önce Dünya'ya düşen ay taşı ve reçineden üretildi.

Coperni, çantanın kayışının üst kısmından alt kısmına kadar 22,86 cm ölçülerindeki tasarımı ile 'arkeoloji, tasarım ve klasik ve ilkel sanatı ustaca birleştirdiğini' iddia ediyor.

Coperni internet sitesinde "Her parça özel olarak el yapımıdır, bu nedenle şekli resimdekinden biraz farklı olabilir ve ayrıca çanta, 'ısmarlama olması' sebebiyle iade edilemez" dedi.

Kosova'da gerginlik devam ediyor: Sırplar ve NATO askerleri arasında çatışma Kosova'da gerginlik devam ediyor: Sırplar ve NATO askerleri arasında çatışma

Markanın açıklamasına göre çantanın üretildiği göktaşı her sipariş için ayrı ayrı tedarik edilecek ve Dünya'ya düştüğü yere bağlı olarak farklı özellikler gösterebilecektir.

Coperni'nin yeni kreasyonu sosyal medyada paylaşıldığında büyük bir tepki aldı. Bir Instagram kullanıcısı bunu 'ikonik' olarak nitelendirirken, bir diğeri 'Çakmaktaşlar için alışveriş çantası' olarak adlandırdı. Bir başkası ise 'annemin eski terliklerinin içi' gibi göründüğünü söyledi.

Çantagöktaşından üretilmiş olmasına rağmen, ortalama bir el çantasından daha hafif olarak sadece 1,8 kg ağırlığında.