KARAR

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Take Two'nun bünyesindeki Rockstar Games, yıllardır her çıkardıkları oyun ile sektörde bomba etkisi yaratıyor. Milyonlarca dolarlık oyunlar yapan şirket her seferinde beklentileri karşılarken dünyanın en çok bilinen oyunu olan GTA'nın 6. oyununun resmi olarak duyurulması ile beraber gözler tekrardan ABD'li şirketin üzerine yöneldi.

ARADAN 10 YIL GEÇMİŞTİ

17 Eylül 2013 tarihinde konsol platformuna çıkan GTA 5 (Grand Theft Auto V), aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala en çok oynanan oyunlar arasında. Yıllar içerisinde de birçok geliştirme alan bu oyun GTA Online ile son birkaç yıldır ayakta duruyordu. Söylentilere göre sırf GTA Online üzerinden 7.7 milyar dolar kazanan Rockstar Games, yıllardır beklenen oyunu resmi olarak yaptıklarını sosyal medya platformu olan X'te paylaştı. 150 milyonun üzerinde etkileşim alan gönderi ise 1.5 milyonun üzerinde beğeni aldı.

Apple'dan itiraf: iPhone 15’ler sorunlu Apple'dan itiraf: iPhone 15’ler sorunlu

GTA 6'NIN ÇIKIŞ TARİHİ

Birkaç ay önce GTA 6 sızıntıları ile reddit gibi önemli platformlar çalkalanırken oyunseverlerin meraklı bekleyişi sonunda bitti. Rockstar Games yaptıkları paylaşımda Aralık ayında oyunun ilk fragmanını yayınlayacaklarını açıkladı. Paylaşımın ardından sosyal medyada dönen başka bir iddia ise Rockstar'ın en ünlü oyun serisini 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşecek olan The Game Awards'ta tanıtacağı yönünde oldu. Rockstar genellikle milyon dolarlık oyunlarını rastgele, önemsiz bir günde bir anda yayınlaması ile bilinirdi fakat bu sefer bir değişikliğe karar vermiş gibi görünüyorlar.