Özel Teknoloji Fen Koleji ilkokul öğrencileri, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıyla önce yürüyüş yaptı ardından hazırladıkları rengârenk maskeler ile farkındalık yürüyüşü yaptılar.

Bursa'da zincir marketler mercek altında Bursa'da zincir marketler mercek altında

Doğayı birlikte paylaştığımız sevimli dostlarımızın haklarını korumanın ve onlara sahip çıkmanın en büyük görev olduğu bilinci ile yola çıkan Özel Teknoloji Fen Koleji anaokulu ve 1.sınıf öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ile ilgili hazırladıkları hayvan maskeleri ve hayvan sevgisini yansıtan pankartlarla okul koridorlarında ve bahçesinde farkındalık yürüyüşü yaptılar.


Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yapılan etkinlikte ellerinde “Onlar Bizim Dostumuz, Hayvanları Koruyalım ve Dostlarımız için Bir Kap Mama Bir Kap Su” yazılı pankartlar eşliğinde yürüyüş yapan öğrenciler, sokak hayvanlarının yaşam hakkını savunarak renkli görüntülere sahne oldu.

Hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik yürüyüşünde, öğretmenleri tarafından sokak hayvanlarının hakları ile ilgili bilgi alan öğrenciler, hazırladıkları rengarenk maskeler ile insanların hayvanlara karşı daha şefkatli davranmalarını istediklerini dile getirdiler.

Öğrencileri ile birlikte yürüyüşe katılan Teknoloji Fen Koleji Okul Müdürü Müge Düşmez, düzenlemiş oldukları Hayvanları Koruma Günü kapsamındaki farkındalık yürüyüşünde tüm canlıların yaşam haklarının sonuna kadar savunucu olduklarını bir kez daha vurguladıklarını ifade etti.