Kent Bostanları’nda uygulamalı tarım eğitimi Kent Bostanları’nda uygulamalı tarım eğitimi

Bursa Akademik Odalar Birliği'nde (BAOB) düzenlenen organizasyona TMMOB Bursa İKK Genel Sekreteri ve Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, HKMO Yöneticileri, üyeleri ve çeşitli odaların temsilcileri katıldı. Katılımcıların İsrail ve PKK'ya karşı taşıdıkları pankartlar eşliğinde konuşan HKMO Bursa Şube Başkanı Başar Bulut, "Ülkemizin başına 40 yıldır musallat edilen PKK terör örgütü, son yıllarda Kahraman Silahlı Güçlerimizce yapılan başarılı operasyonlarla bitme noktasına getirilmiş harekât alanı son derece kısıtlanmıştır. Uzun süredir saklandıkları inlerinden başlarını çıkaramayan terörist hainler, besleyen sahiplerinin talimatı ve desteğiyle 23 Aralık ve 12 Ocak tarihlerinde Pençe Kilit Operasyon Bölgesine alçakça ve kahpece saldırı düzenlemiş, Kahraman Mehmetçiklerimizin şehadetine sebep olmuştur. Şehadete yürüyen tüm kahramanlarımıza Yüce Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bilinmelidir ki, bizler bu hainlerin ne maksatla beslenip desteklendiklerinin farkındayız ve azmettiricilerin kimler olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Bu saldırılar kafası koparılmış hain PKK canavarının çaresizlik içindeki son çırpınışlarıdır ve artık sonu gelmiştir" dedi.

"KATİL İSRAİL, GAZZE'DE SOYKIRIMA SON VERMELİDİR!"

İsrail'in katil ve soykırımcı tavırlarıyla 7 Ekim'den bugüne tüm dünyanın gözleri önünde devam eden katliamının bir an önce son bulmasını istediklerini vurgulayan Başar Bulut, "360 km²'lik küçük bir yüzölçümüne sıkışmış, çoğunluğu sivil olan 2 milyon nüfus, 7 Ekim'den bu yana atılan 62.500 ton bomba ile kişi başına 32 kg bombaya maruz kalmıştır. Kadın, çocuk, sivil ayırt etmeksizin uluslararası hukuk kurallarını ve insan haklarını hiçe sayarak savaş suçu işleyen Siyonist İsrail, bombalarını masumların üzerine yağdırırken, insani ve evrensel değerlerden uzaklaşmıştır. Hastane, okul, cami, kilise, ambulans ve toplanma kampları gibi yoğun nüfuslu yerlerin hedef alınması, Gazze'de tüm dünyanın gözü önünde soykırım ve savaş suçu işlendiğini açıkça göstermektedir" ifadelerini kullandı.

"GAZZE'DEKİ MASUMLARA SAHİP ÇIKMAK İÇİN İNSAN OLMAK YETERLİDİR"

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 10 bin 800'ü çocuk, 7 bin 250'si kadın olmak üzere 25 bin Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 63 bin kişinin de yaralandığını hatırlatan Başar Bulut, şunları söyledi:

"Enkaz altında hâlâ çıkarılamayan binlerce kişi olduğu bilinmektedir. Bir yandan bombalarla devam eden soykırım, diğer yandan insani yardımların Gazze'ye girişlerinin engellenmesiyle daha da ağırlaşmaktadır. Yardıma muhtaç insanların temiz su, gıda ve tıbbi malzemeye ulaşımı engellenmekte, bu sebeple bombalardan kurtulanlar açlık ve susuzluktan hayatlarını kaybetmektedirler. Bu durum, vicdanı olan hiçbir insanın kabul edemeyeceği bir durumdur ve tüm insanlığın harekete geçme vakti gelmiştir. Unutulmamalıdır ki Gazze'deki masum insanlara sahip çıkmak için Arap ya da Müslüman olmaya gerek yoktur, insan olmak yeterlidir."

Diğer yandan, HKMO Bursa Şube Yönetimi tarafından BAOB binasının girişi İsrail karşıtı afiş ve pankartlarla donatıldı.

Kaynak: Bülten