Geçtiğimiz gün CHP Bursa il örgütünde düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Bursa iş dünyasının tanınan ve sevilen ismi Aytuğ Onur, seçim çalışmalarına hızlı başladı.

Anne tarafından Gemlikli olmanın yanı sıra Selanik göçmeni bir babanın çocuğu olarak Balkan camiasının bir üyesi olan Onur, üyesi ve geçmiş dönem başkanlığını yapmış olduğu BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nı (BEV) ziyaret etti. BEV Başkanı İlhan Uslu ve BEV Yönetim Kurulu üyeleri ile BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir’in hazır bulunduğu ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.

Aytuğ Onur ziyaretinde, kendisinin başkanlığı döneminde gençlerin iş dünyasına hazırlanmasına destek olmak için başlatmış olduğu mentörlük programının aynı kararlılıkla devam ettirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yine BEV’in Nilüfer Belediyesi iş birliği ile hayata geçirmek için başlattığı kız öğrenci yurdunda da kat edilen mesafeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Onur ayrıca eğitim vakfına gelir elde etmek için hazırlatmış olduğu “Bursa'ya Değer Katan Balkan Muhacirlerimiz” kitabının tanıtımı ve satışlarının artması için gereken desteği vereceğini belirtti.

BALKKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir ve BEV Başkanı İlhan Uslu camiaya büyük hizmetleri geçmiş ve halen destek vermeye devam eden Aytuğ Onur’u aday adaylığı süreci ile ilgili kutlayıp, Bursa ve ülkemiz için sürecin hayırlı olmasını dileyerek başarılar dilediler.

Editör: Seren Bülbül