İbrahim ÇavuşBursa’nın üstesinden geleceği pek çok engelli sorunu olduğunu belirterek, “Türkiye’de 85 milyon insan eşit ve adaletli yaşamayı hak ediyor. Özellikle de engelli insanların yok sayıldığı bu ülke coğrafyasında tüm engelleri ortan kaldırmak için varım. Bu ülke için, adalet için peşine düşeceklerim, ardını bırakmayacaklarım, sonuçlarını görünceye dek çaba harcayacağım bir nefesim var. Bu topraklarda yaşayan her bir bireyin insanca, adil, eşit, mutlu, huzurlu ve en önemlisi umutla yaşaması için hakkını savunacak gücüm, herkes için söyleyeceklerim var. Bunun içinde “Önce insan, sonra millet ve daima memleket” düsturuna bağlı kalarak yıllarca hakkını savunan, zaman zaman haksızlığa uğrayan ve her zaman hakkını hak ederek kazanan bu ülkenin engelli bir bireyi olarak mücadelemi TBMM çatısı altında sürdürmek istiyorum” dedi.

TÜM ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAK

“Bu ülkenin engelli bir bireyi olarak yaşadığım zorlukları ve güçlükleri aşmak, başta engelliler, kadın ve kız çocuklar üzerindeki hem fiziksel hem de psikolojik eril şiddeti önlemek benim bu ülkeye borcum.” diyen İYİ Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı İbrahim Çavuş, “Engelliler ile ilgili eşit iş, eşit ücret, eşit haklar konusunda var gücümle çalışacağım” dedi. Bu ülkede bir kız çocuğu yetiştirmenin zorluklarını biliyorum. Tüm kız çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda eğitim görmesi için eğitimde yüksek standartlarda fırsat eşitliğini savunuyorum. Bir kız babası olarak, bebeklerimizin, çocuklarımızın ve bakıma muhtaç yaşayan yaşlılarımızın en temel insani hak olan beslenme ihtiyacının bile sağlanamıyor olmasını reddediyor, hayat mücadelemin ışığında, hepimizin en temel hakkı olan kaliteli sağlık hizmetinin eşit ve ücretsiz olması gerektiğini savunuyorum” şeklinde konuştu.

Medicana Bursa Hastanesi sağlık için söylüyor Medicana Bursa Hastanesi sağlık için söylüyor

TÜM GÖÇMENLERİN SESİ OLMAK    

Göçmen bir ailenin evladı olarak sürdürülebilir tarım ve hayvancılık politikalarıyla memleketin her köşesinin tekrar, üreten topraklar ve topluma dönüşeceğini savunduğunu belirten İbrahim Çavuş, “Özellikle kültürel okur-yazarlığı destekleyecek her uygulamanın, çok daha küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatına girmesi için çalışacağıma. Engelsiz bir Türkiye için savaşacağıma, ormanlarımıza, denizlerimize, sokak hayvanlarımıza yapılan kötü muameleye karşı tüm canlıların haklarını savunacağıma, koşulsuz, tarafsız ve adil çalışan yasama-yürütme-yargı çarkının yeniden güvenilir hale gelmesinin savaşçısı olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.