Bursaspor eski yöneticilerinden İlhan Uslu, Yeşil Beyazlı Kulübü daha zorlu günlerin beklediğine dikkat çekerek, genç oyunculara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Bursaspor’da şampiyonluk sezonu ve sonrasında İbrahim Yazıcı yönetiminde yer alan eski yönetim kurulu üyesi İlhan Uslu, Yeşil Beyazlı takımın son durumu hakkında değerlendirmede bulundu.

PARAYI YÖNETMEK ZORDUR

Bursaspor’dan anlamlı hareket Bursaspor’dan anlamlı hareket

İlhan Uslu, “İbrahim Yazıcı rahmetli olduktan sonra bir çöküş başladı. Yanlış transferler, yanlış para politikası, karşılığını alamayacağınız yüksek bonservisli futbolcuların transfer edilmesi, gençlerin üzerine çok fazla gidilmemesi bence en önemli etkenlerden biri oldu bu çöküşün. Biliyorsunuz parayı yönetmek çok zor. Parayı yönetmek için de işinin ehli olan insanların yönetimde olması gerekirdi. Başkanlardan ziyade başkanların ekipleriyle alakalı olarak da problemler vardı. Yöneticileri seçerken çok doğru kararlar alınmadı.” dedi. 

HERKES GÖREVİNİ BİLSİN

Bundan sonraki sürecin çok sıkıntılı geçeceğini dile getiren İlhan Uslu, “İki alt ligdeyiz, çok zor bir dönem, çok üzülüyoruz. İnşallah bu günler geçecek ama çok sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum ben bu ligde. Benim şahsi görüşüm 150-200 milyon verip transfer tahtasını açmak çok mantıklı gelmiyor. Gençlerle veya elimizdeki futbolcuların daha iyi idare edilmesiyle alakalı problemler çözülürse bence başarılı oluruz. Alt yapımız çok kuvvetli. Kaliteli yetenekli futbolcularımız var. Daha da olacaktır mutlaka. Bursa hem futbol şehri, hem spor şehri. Tahta açılmasın, gençlerle devam edelim, biz canı gönülden destekleyelim, Güç çatışması olmasın sonuç alırız inşallah.” diye konuştu.