İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi’nde konuştu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“MÜLKİYET SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK”

-Plansız programsız çalıştıkları için insanları kentsel dönüşümden soğuttular. Yıllardır çözülmemiş mülkiyet sorunlarını biz çözdük. Engellendiğimiz, sabote edildiğimiz girişimler yaşandı ama biz işimize baktık.

“MALİYETİN YÜZDE 65’İNİ BİZ ÜSTLENECEĞİZ”

-Kentsel dönüşüm konusunda her zaman vatandaşımız yanında olacağız. Dar gelirli emeklinin inşaat maliyetinin yüzde 65’ini biz üstleneceğiz. 7 bin ekstra kira desteğini de biz vereceğiz. Emeklilere de 9 bin TL kira desteği vereceğiz.

“BİZİMLE ONLAR ARASINDAKİ FARK AHLAK VE HAYSİYET FARKIDIR”

-Bizimle onlar arasındaki fark inanın zihniyet farkıdır. Ahlak ve haysiyet farkıdır. Aradaki fark vatandaşa verdiği sözü şeref sözü kabul edenler ile vatandaşa yalan söylemekten utanmayanlar arasındaki farktır.

ERDOĞAN’IN EMEKLİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Bu hafta çamur yağacak! Bu hafta çamur yağacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşı ömrünü kendisinin ve ailesinin geçimi için harcamış vatandaşlarımız için yeterli mi? Elbette değil” açıklamasına İmamoğlu, şu yanıtı verdi:

-Daha dün emeklilerin aldığı maaşla ilgili dalga geçecek seviyede yorum yapmasını hicap duyarak dinledim.

-Tek emekli maaşı ile geçiniyor ve evini dönüştürecek. Ne yapacaksnız, sokağa mı bırakacaksınız? Biz o emeklilere 9 bin lira kira desteği vereceğiz. Onlara ekstra bir ayrımcılık yapıyoruz.

Kaynak: Sözcü

Editör: Seren Ümit