Gerçekleşen bayramlaşma programına Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Metin Tunçel, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Halil Aktaş, Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti ilçe başkanları ve parti üyeleri katılım gösterdi. 

"PARLAMENTER DEMOKRASİYİ GETİRENE KADAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Hasanoğlu, "Yola çıktığımız amaç ve doğrularımız neyse, aynı amaç ve hedefler peşinde Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu'yla birlikte görevimize devam edeceğiz. Var gücümüzle Türkiye Cumhuriyeti'ni tek adam rejiminden kurtararak, parlementer demokrasiyi getirene kadar, geleceğinin tekrar kurtulması ve gençlerin yurt dışına gitmemesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Genel merkezimizdeki başkanlık divanı ve TBMM'de harikalar yaratan meclis üyelerimizde birlikte, bu doğrultuda bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Uzun bir tatil döneminde bayramlaşma törenimizi şereflendirdiğiniz için teşekkür ederim" açıklamalarında bulundu. 

"CİDDİ EMEKLERİN OLDUĞU BİR PARTİDEYİZ"

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, "Kuruluşundan bu yana çok ciddi emeklerin olduğu bir partideyiz. Çok ciddi çalışmalara ev sahipliği yaptık. Hiçbir çalışma heba olmadı. Sıkıntılar yaşayabilir, sorunlar çıkabilir fakat sonunda iyiler mutlaka kazanacaktır. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar çok insanın katkısı oldu, herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. 

"SARAYA DİRENDİĞİMİZ İÇİN BİZE BUNLAR YAPILIYOR"

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, "Aslında siz de biliyorsunuz memlekette bir bayram havası yok. Memlekette bayram yapacak hal de yok, kurban kesebilecek vatandaşın büyük çoğunluğunda hal de yok. Partimizde de engebeli bir süreç içerisindeyiz. Kardayız, bu yıl biraz zordayız. Kimse heves etmesin, bin yıl daha buradayız. Dokuz kollu canavarıyla saray, dokuz kollu canavar olan saray, sarayın adamları, yancıları, menfaatçileri, umudunu kaybedenler, aradığını bulamayanlar ne derse desin, seçim kaybettik. Yerel seçimlerde istediğimi sonucu alamadık. Bir tercih yaptı partimiz. Biz öz varlığımızla seçmenin karşısına çıkacağız dedik. Milletin verdiği mesajın bir kısmını biz okuyamadık, bizim mesajımızı millet okuyamadı. İstifalar, gelenler, gidenler, klavye kabadayıları bol bol yazıyorlar ya, bunların hepsi seçim kaybettiğimiz için. Sorun şurada, durduğunuz ve durduğumuz çizgi önemli. Bütün mesele teslim olmamak adına başta Sayın Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu olmak üzere saraya direndiğimiz için bize bu yapılıyor" dedi. 

"TÜRK İNSANINA BUNDAN BÜYÜK HAKARET OLUR MU?"

Metruk binalar huzur ve güvenlik için yıkılıyor Metruk binalar huzur ve güvenlik için yıkılıyor

Vekil Türkoğlu, "Kurulmuş olduğumuz, bizim kurulma, buluşma, İYİ Parti'yi hayata getirme gerekçelerimiz neyse, mücadelemiz misliyle katlanarak sürecek. Mücadele etmek zorundayız. Türk milleti en yoksul, en rezil zamanını yaşayacak dedik. Öyle olmadı mı? Açlık sınırı 20 bin, emekli 10 bin alıyor. Türk insanına bundan daha büyük bir hakaret olur mu? Geleceğimiz bu iktidarla devam ettikçe karanlık, gençlerin geleceği karanlık. Nefesi yeten, enerjisi yetenlerle devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

"MUHALEFETİN GÖBEĞİNDE BUNDAN SONRA İYİ PARTİ OLACAKTIR"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, "En son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim, hiç kimse moralini bozmasın. Her şeyin farkındayız. Neyin ne olduğunu çok net görüyoruz. Hepinizin çok büyük emekleriyle en başından beri kurmuş olduğumuz bu partinin kuruluş amaçları ve felsefesi var. Bu felsefe bugün bize sarayı teslim olmamayı emrediyor, bu yapıya direnmeyi emrediyor. Bu iktidarın ve güç zehirlenmesi yaşayan muhalefetin İYİ Parti üzerine oynanmış oyunları yine burada var. Bize salon vermediler, yollarımızı kapattılar. İYİ Parti, son 2 seçimde AK Parti iktidara geldiğinden beri başarmış tek partidir. Sizin emeklerinizle milletimiz, bize temsil etme imkanını verdi. Kuruluş iradesini ortaya koymuş İyi Parti, iki partili sisteme döndürmek isteyenler tarafından hedef haline gelmiştir. Kim ne derse desin İyi Parti, iradesinden vazgeçmez. Hiçbir anayasal değişikliğe müsaade etmeyeceğiz. Bütün bu çabaların sonunda birilerin arzu ettiği İyi Parti'nin bir şekilde teslim olmasıdır. Muhalefetin göbeğinde bundan sonra İYİ Parti başta olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Editör: Seren Ümit