İYİ Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Erol Demirhisar konuşmasına, "Bu işte yoktum, son 10 güne kadar. Bir çok siyasi parti adaylık için teklifte bulundu. Çoğu partiye de 'aday olmayacağım, gençlerin önünü kapattırmayın' dedim. İYİ Parti bizi yakaladı, aday oldum. Listeleri gördük, listelerde herhangi bir Mudanya'yı tanıyan arkadaş göremedim. Mudanyalılar'ın arzusunu yerine getirmek için aday oldum. Yüzde 5, 10 kişinin söylemesiyle aday oldum. Tepeden inme aday istemiyoruz. Akar su yerini bulur, o niyetle o işteyim. Torunların yanında oturmak varken bu işlere girmek kolay değil. Belediye işine girmeyeceğim, onları becerir yaparız. Niyetim, benden sonra iktidar partisi adayı seçimi kazandı. Mahkeme davaları hala sürüyormuş. Masada bir sürü dosya var. Nasıl içinden çıkacağız bakacağız" sözleriyle başladı. 

İmplant tedavisinde vida beynine saplandı! İmplant tedavisinde vida beynine saplandı!

"MUDANYA'DA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ"

Demirhisar, "Mudanya'da hiçbir şey değişmedi. Alana 50 tane çam ekmiştir, şimdi 15 tane var. Olumlu manada bir değişim göremedim. Konserler var, avukatlar var fakat bunun haricinde bir şey yok" açıklamasıyla uzun süre ara verdiği siyasete döndüğünden beri Mudanya'da bir değişiklik göremediğini belirtti. 

"BİRİNCİ HEDEFİMİZ DEPREM, İKİNCİSİ BELEDİYE BİNASI"

Olası bir depremde Mudanya için kısaca neler yapılabileceğini anlatan Demirhisar, "Mimarlar ve Jeoloji odasıyla görüşmelerimiz olacak. Benzin istasyonundan denize kadar olan yerler çok kötü. Mudanya'yı dolaştık, incelemeler yaptırdık. Bizim birinci hedefimiz deprem, ikincisi belediye binası. Evlerin taşınması gerekmiyor ama bunların hepsinden birer rapor alıp önümüze koyacağız. Donatı alanlarının belediyenin bulması lazım. Bulmazsa hiç kimse evini yıktırıp yaptıramaz. Bunların üzerinde çok çalışmamız lazım ve parsel baza indirmemiz lazım" şeklinde konuştu. 

Demirhisar, "Eski evleri, muhtarlık binalarını biz belediye olarak satın alacağız. Alt kata muhtarlığı yaparız, üst katta kadınlar gün yapacaksa yapsın, çiftçiler toplansın, gençler oynayacaksa oynasın" açıklamalarında bulundu. 

"MUDANYA ADINA ÖZÜR DİLEYECEĞİM"

İYİ Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Erol Demirhisar, "Kazanırız kazanamayız, sizlerin takdiriyle olacak. Fakat seçilirsek ben ilk Büyükşehir Belediye'ye gidip Mudanya adına özür dileyeceğim. Benim belediye başkanım 2-3 toplantıya gitti. 2-3 toplantıya gidersen nasıl Mudanya'nın sorunlarını çözeceksin? Trafik sorununu çözemeyeceğimi ben söylüyorum. Nasıl yıkacağım o tarihi binaları?" şeklinde konuştu. 

İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, "Başkanımın dedikleri doğrudur" diyerek Demirhisar ne söylerse yapmaya hazır olduklarını belirterek Demirhisar'a başarılar diledi.

Editör: Seren Ümit