CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na "şizofren" dediğinin iddia edilmesinin ardından açıklama yaptı.

Millet İttifakı'nda 13 Şubat trafiği! Aday kim olacak? Millet İttifakı'nda 13 Şubat trafiği! Aday kim olacak?

Kaftancıoğlu, iddiayı reddederek hayatı boyunca nefret veya ayrıştırıcı söylem kullanmadığını ifade etti.

Söylediği iddia edilen sözün de bir hakaret değil tıbbi tanı olduğunu belirten Kaftancıoğlu, o sözü hakaret olarak kullanmanın bir hekim olarak hastalarına hakaret etmek anlamına geldiğini söyledi.

Kaftancıoğlu, kendisi hakkında bu yönde algı yaratanların en güzel yanıtı sandıkta alacağını söyledi.

'KENDİLERİ SÖYLEMEYE KENDİLERİ OYNAMAYA DEVAM ETSİNLER'

İddialara yönelik açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Acı ve yakıcı gündemle boğuşanlardan özür dileyerek; vatandaşın acı ve yakıcı gündemi dururken bugüne kadar bataklık medyasının iftira ve yalanlarına bir kez bile yanıt vermedim. Vatandaşın gündemini perdelememe adına bundan sonra da vermeyeceğim.

En güzel yanıt sandıkta verilinceye kadar kendileri söylemeye, kendileri oynamaya devam etsinler. Keyifli ve daha inandırıcı senaryolar diliyorum kendilerine. Tv’lerde söylenen doğruysa eğer (yetkililere ulaşamıyorum) Gaziantep Şizofreni Hastaları Derneği'nin açıklaması nedeniyle;

Söylediğim iddia edilen, hatta iftirası atılan 'şizofreni' ifadesinin tıbbi bir tanı olup hakaret olarak kullanılamayacağını en iyi biz hekimler biliriz. İfadeyi hakaret amaçlı kullanmak, bu tanıyı almış hastalarımıza en büyük hakaret olur çünkü. Dolayısıyla yalan.

'YAŞAMIM BOYUNCA NEFRET SÖYLEMİNDE BULUNMADIM'

Yazmaya başlamışken iddia edilen diğer ifadeler ise ırkçı ve ayrımcı ifadeler olup, yaşamı boyunca nefret söyleminin karşısında durmuş biri olarak nefret ve ayrıştırıcı söylem kullanmadım, bundan sonra da kullanmam.

Evet bu arada, devleti yönetenlerin hırsızlık yapmasının 85 milyona yapılabilecek en büyük hakaret olduğunu hissederek “hırsız” dediğim için kamu görevlisine hakaretten ceza almışlığım vardır.

''BİZE DE HAKARET ETMİŞTİ' KOROSUNU GÜLÜMSEYEREK İZLİYORUM'

Ve yine attıkları iftira ve yalanlara karşı hakaret değil, gerçekleri yüzlerine haykırdıklarımın oluşturduğu 'Canan Kaftancıoğlu bize de hakaret etmişti' korosunu da gülümseyerek izliyorum. Eğlenceli.

Son olarak şunu ifade edeyim; yaşamı boyunca sorumluluklarını daima ön planda tutmuş biri olarak, aynı sorumlulukla Ekrem Başkanımız dahil bütün yol arkadaşlarımızla 16 milyon için hep birlikte çalışacak ve Genel Başkanımızın önderliğinde 85 milyona nefes aldıracağız."

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

Kaftancıoğlu'nun kendisine ‘şizofren' dediği iddialarına yönelik olarak İmamoğlu ise, "Canan Kaftancıoğlu, nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir, diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar" demişti.