Bursa’da her yıl değişik bir ana tema çerçevesinde, geniş kitleleri buluşturmak, bilgi ve düşünce paylaşım platformu oluşturmak amacıyla düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun 21.incisi; 9 Mayıs 2024 Perşembe günü “Sular Çekildiğinde” teması ile KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD iş birliğinde Almira Otel’de gerçekleşti.

Sempozyum; KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ürkmez, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Nursel Ölmez Ateş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in açılış konuşmaları ile başladı.  

Program kapsamında ulusal düzeydeki konuşmacılar bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.  

Felsefeci, Akademisyen, Yazar Prof. Dr. Ahmet Arslan ‘Cumhuriyet felsefesi nasıl doğdu?’ konu başlığı ile Doğa Aktivisti Tv Yapımcısı Güven İslamoğlu, ‘İklim Krizi'nden Önce Son Çıkış’ konu başlığı ile ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ sahibi Sinemanın usta ismi, Sanatçı Halil Ergün ‘Yaşam Kalitesi’ konu başlığı ile programın konuşmacılarıydı.

Olası depremde basen etkisi tehdidi! Olası depremde basen etkisi tehdidi!

Sempozyum görseli, aynı tema ile düzenlenen 10. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması’nda birincilik ödülüne hak kazanan Şevket Yalaz’a ait eser. İş dünyasını buluşturan Sempozyum süresince 21. Kalite ve Başarı Fuarı’nda stant açan firmalar ürün ve hizmetlerini katılımcılara sundu.

Sempozyum, Bursa Kalite Ödülü töreni ile tamamlandı.1998 yılından bugüne her yıl EFQM Modeli referans alınarak verilen Bursa Kalite Ödülü’nün gecesinde Eda Metin Özülkü Orkestrası da özel performansı ile sahne aldı.

Editör: Seren Ümit