Meteoroloji, Bursa için 5 günlük yeni hava tahmin raporunu yayınlarken kar ve sağanak sonrası termometreler yükselirken birlikte gün verilerek yapış uyarısı yapıldı. İşte detaylar…

Haftanın dördüncü iş gününe eksi 1 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde şehir merkezinde çok bulutlu bir gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzü etkili olmaya devam ediyor ve termometreler 2 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde de çok bulutlu gökyüzüyle birlikte Bursa genelinde hava sıcaklığı 6 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası 8 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde çok bulutlu gökyüzü yüzünü gösteriyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 9 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 1 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler eksi 1 derece seviyelerinde ölçülecek.

SICAKLIK YÜKSELİYOR, YAĞIŞ GELİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde etkili olan sağanak yağış sonrası termometreler bugün 10 derece altında seyrederken yarından itibaren yükselişe geçiyor. Hafta sonu için ise sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Yarın (CUMA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük eksi 2 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı en yüksek 14 derece olarak ölçülecek.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 7 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 23 dereceye kadar tırmanacak.

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) yağış yeniden yüzünü gösterirken sabah saatlerinde hava sıcaklığı 12 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve yağış geçişleriyle birlikte termometreler 22 dereceye kadar yükseliyor.

Bursa'da bir anlık hata pahalıya patladı! Bursa'da bir anlık hata pahalıya patladı!

Yeni haftanın ilk iş gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 11 derece olarak ölçülürken gün içerisinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler 23 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (30 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ