Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken adaylık açıklamaları! Gündeme gelen 3 ismi duyurdu...

Millet İttifakı'nın seçimlerde kimi aday göstereceği merak konusu olurken, adaylıkla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dün DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın 'Kemal Kılıçdaroğlu' çıkışı gündem yaratırken, bugün de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi. Katıldığı programda konuşan Karamollaoğlu, 6'lı masanın adayı olarak 3 ismin gündeme geldiğini ifade etti.

Bakan Akar'dan sert mesaj: Bayrağımıza ve kutsal kitabımıza yönelik saldırı barbarlık örneğidir! Bakan Akar'dan sert mesaj: Bayrağımıza ve kutsal kitabımıza yönelik saldırı barbarlık örneğidir!

Tv100'de katıldığı programda konuşan Karamollaoğlu şunları ifade etti:

"BURADA BİR GECİKMENİN OLDUĞUNU KESİNLİKLE SÖYLEMEM"

"Altılı masa cumhurbaşkanı adayını belirlemede gecikmedi. Başlangıçtan beri ‘cumhurbaşkanı adayı seçim tarihi belirlendikten sonra ilan edilecektir’ dedik. Ben burada bir gecikmenin olduğunu kesinlikle söylemem ama bundan sonra çalışmalar bundan sonra bu istikamette yapılacak. Yapacağımız toplantıda bu gündeme alınacaktı ama araya deprem girince biz bunu uygun bulmadık. Depremle ilgili bir toplantı yaptık bunun arkasında bizim ev sahipliğimizde bir toplantı daha gerçekleşecek. Bu toplantıda mutlaka başkanlık konusu gündeme gelecek.

6'LI MASANIN ADAYI İÇİN GÜNDEME GELEN 3 İSMİ AÇIKLADI

Şimdiye kadar bu konu hiç gündeme gelmedi. Kıyısından köşesinden buna temas edildi, ciddi bir şekilde konuşulmadı ama altılı masada bulunan genel başkanlardan bu konuya atıfta bulunanlar oldu. Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu gündeme geldi. Şimdi biz bunu ilk toplantıda görüşeceğiz ve bir takvime bağlayacağız. Bunu nasıl deklere edeceğimizi belirteceğiz. O güne kadar halkımızın biraz daha sabır göstermesini istiyoruz."