31 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala mitinglerine devam eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'ın basın toplantısının ardından yeni durağı Bursa Kestel oldu.

Kestel mitinginde Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sedat Yalçın, YRP Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, YRP Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bursa İl Başkanı Murat Kolancı, YRP Marmara Bölge Sorumlusu Erhan Erdoğan ve  Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır halkla buluştu.

Kestel Meydanın da vatandaşlarla bir araya gelen Erbakan, "Milletimiz için varız. 'Şehrine sahip çık! Nesline sahip çık!' sloganıyla, ahlaklı belediyecilik anlayışıyla hizmet etmek için geliyoruz" ifadelerini kullandı.

Erbakan, "Bursa'da ve Kestel'de vatandaşlarımız hep bir ağızdan 'Yeniden Refah Partisi, yeniden milli görüş' diyor. İnşallah 1 Nisan'da yeniden ahlaklı belediyecilik anlayışını, yeniden milli görüşü görmeye devam edeceğiz. Hem Bursa'ya hem de Kestel'e refah getireceğiz" açıklamasında bulundu.

Partisinin üye sayısının her gün arttığına dikkat çeken Erbakan şöyle konuştu:

Mustafakemalpaşa'da yollar tamir ediliyor Mustafakemalpaşa'da yollar tamir ediliyor

"Parti olarak 260 bin üyeden 470 bine üye sayısına ulaştık. Yeniden Refah Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisi oldu. Bu Allah'ın bir bereketidir. Geldiğimiz bu seviye dış güçlerin yardımı, basının desteği, holding başkanlarının maddi yatırımıyla olmadı. Günde 2 bin 500 kişi partimize katılıyor. Bu hızla devam edersek seçimde 550 bin üyemiz olacak."

'Rantçı belediyeciden bıkan vatandaş Yeniden Refah Partisi'ne geliyor' diyen Erbakan, "Vatandaş kendini düşünen, olduğu yeri borca batıran, israf eden, yolsuzluk yapan, her köşe başını binlerce bankamatik memurlarla dolduran belediyecilikten sıkıldı. Vatandaş yeniden milli görüş istiyor" dedi.

Emekli maaşını ve asgari ücreti eleştiren Erbakan, "Vatandaş aldığı ürünün fiyatından isyan ediyor. Siz bu şartlarda emekliye 10 bin, memura 17 bin veriyorsunuz. Açlık sınırı ise 19 bin liradır. Vatandaş bayramdan, düğünden sıkılıyor. Bayram gelecek torunlara harçlık yetmiyor. Düğün oluyor vatandaşın takı alacak parası yok. Bu vatandaş ne yapsın? Türkiye'nin yüzde 40'ı açlık sınırında yaşıyor. 30 senedir yönetiyorsunuz ama fayda yok" diye konuştu.

Konuşmasını sürdüren Erbakan şunları söyledi:

"Yeniden görüş milli refah demektir. 5 holdinge 128 kez vergi muafiyeti çıkartıyor ama emekliye para yok diyor. Yahu o holdinglerin buna ihtiyacı var mı? Çiftçimiz, köylümüz Necmettin Erbakan zamanını arıyor. Bana o zamanlar bereket dönemiymiş diyorlar. Şimdi yeniden o dönemin yaşanması için çare Yeniden Refah Partisi'dir."

İsrail'in saldırılarına ve devletin işbirliklerine ilişkin de konuşan Erbakan, şu sözleri sarf etti:

"Vahşetin karşısında durmak yerine ticaret yapmak neden Necmettin Erbakan 1974'te Kıbrıs'ta bir cesaret örneği gösterdi.  Necmettin Erbakan 'ABD ve İngiltere kuvvet sahibi değildir, Allah kuvvet sahibidir' dedi. İnsanlar ölüyor, çocuklar aç, susuz. Biz ülkedeki yabancı üsleri neden kapatmıyoruz. İncirlik Üssü, Kürecik Üssü kapatılmalı. Allah'ın izniyle 31 Mart'ta sandıkları patlacaksınız. 1 Nisan'da da Yeniden Refah'a, milli görüşe kavuşacaksınız. Kazanırsak ekonomi düzelecek, Gazze kurtulacak, masumlar ölmeyecektir."

Ahlaklı belediyeciliğinin şart olduğunu vurgulayan Erbakan, "Rüşvetten, yolsuzluktan, ranttan bahsetmiyorum. Şimdi ki belediyeler bir telefon faturası için bile milletin parasını kullanıyor. Bu önemde ahlaklı belediyecilik şarttır. Ahlaklı belediyecilik millete hizmet etmektir. Bu olduğu zaman ne adam kayırma, ne adaletsizlik ne de haksızlık olur" ifadellerini kullandı.

Son olarak yerel seçimlerde iktidarın karalama kampanyası yaptığını iddia eden Erbakan, "Yeniden Refah seçerseniz mahallenize, sokağınıza hizmet gelmez demişler. Bu denilenlere kulak asmayın. İman varsa imkan da vardır. Önder Tanır ve Sedat Yalçın kardeşimi size emanet ediyorum" diyerek konuşmasını noktaladı.

Editör: Özge Solak