Antalya sahillerinde altı günde 8 ceset bulunması Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye'de paniğe sebep olan olaylar için bölgedeki göçmen geçişleri ve deniz yoluyla yapılan tehlikeli yolculukları işaret etti.

Antalya'da sahile vuran cesetler gündemini korurken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sahillerine bir ay içinde üç kişinin cansız bedeni vurdu.

KKTC sahillerinde 8, 14 ve 22 Ocak tarihleri olmak üzere toplamda üç kişinin cansız bedeni bulundu. İlk ceset, 8 Ocak’ta yerel saatle 13.15 sıralarında Bafra Oteller Bölgesinde kayalıklar üzerinde bulunurken, çürümeye başlamış olan cansız bedenin bir kadına ait olduğu belirtildi.

İkinci ceset, ise 14 Ocak’ta Dipkarpaz’da bulundu. KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 09.30 sıralarında Dipkarpaz’daki Piknik Burnu Mevkiinde kayalıklar üzerinde bulunan cesedin bir erkeğe ait olduğu ifade edildi.

Üçüncü ceset, 22 Ocak’ta Dipkarpaz’ın Şelonez bölgesi olarak bilinen Güney Sahil şeridinde bulundu. Polis, cesedin bir kadına ait olduğunu belirtti. Cansız bedenlerin kimlik teşhisi henüz yapılamazken, soruşturma devam ediyor.

8. Yargı Paketi TBMM'de! 14 madde daha kabul edildi 8. Yargı Paketi TBMM'de! 14 madde daha kabul edildi

GÖÇMENLERE AİT OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Cansız bedenlerin Avrupa Birliği (AB) ya da Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti'ne (GKRY) gitmek üzere Akdeniz’e açılan düzensiz göçmenlere ait olduğu düşünülüyor.