Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde’de partisinin grup toplantısına katıldı. Toplantıda birçok konuya açıklık getiren Kılıçdaroğlu” Türkiye'nin tarımda üretim üssü haline gelmesi lazım, çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız. Türkiye'nin buradan çıkması lazım, bunlar çıkaramazlar. Çünkü bunlar alın terinden, üretenden yana değiller” açıklamalarını yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde’deki grup toplantısında tarım ve çiftçi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Çiftçiye yeteri kadar destek sağlanmadığını savunan Kılıçdaroğlu “Kul hakkı yiyenlerle asla helalleşmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin nota vermesinden sonra ABD'den yanıt geldi Türkiye'nin nota vermesinden sonra ABD'den yanıt geldi

“KUL HAKKI YİYENLERLE ASLA HELALLEŞMEYECEĞİZ”

Türkiye'nin tarımda üretim üssü haline gelmesi lazım, çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız. Türkiye'nin buradan çıkması lazım, bunlar çıkaramazlar. Çünkü bunlar alın terinden, üretenden yana değiller. Bir soru, Bay Kemal ne yapacak, 5'li çetelerden tamamını alacak, bu millete tamamını verecek. Kul hakkı yiyenlerle asla helalleşmeyeceğiz.

“ÇİFTÇİ UCUZA GÜBRE ALSIN”

Tarım Kredi Kooperatifleri'nde fiyatları düşürdük diyorlar. Kardeşim düşüreceksen Tarım Kredi'nin gübre fabrikası var, düşür fiyatları, çiftçi ucuz gübre alsın. Ona gelince yok. Çiftçiye pahalı gübreyi verecekler. Gübre dolayısıyla Rekabet Kurulu bir karar aldı. Gübre fabrikaları arasındaki işbirliğini, fiyatları yüksek tutma konusunda, çok ağır cezalar yazdı. Bunların içinde GÜBRETAŞ da var. Tarım Kredi kuruluşu. Bu 6 gübre fabrikası bir araya gelip ortak hareket ediyorlar. O dönem GÜBRETAŞ'ın yöneticileri kimdi, şimdi neredeler, gazeteci arkadaşlar araştırsınlar.