Şiddet durmuyor! 9 bin başvuru Şiddet durmuyor! 9 bin başvuru

CHP'nin 100’üncü kuruluş yıldönümü törenleri öncesinde Gazeteci-yazar Murat Yetkin'e konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluseçim sonuçlarının herkeste hayal kırıklığı yaşattığını belirterek, "Belki kitle önüne daha erken çıkıp kendimizi anlatmamız gerekirdi." dedi.

Görüşmeye ilişkin yetkinreport.com'da yer veren gazeteci Murat Yetkin, “Geçmişin mirasıyla buraya kadar” başlıklı yazısında CHP eleştirisini okuyan Kılıçdaroğlu'nun "Belki geciktik. Ama önce parti kurullarına gittik" dediğini paylaştı.

Yetkin'e konuşan CHP liderinin açıklamaları şöyle:

“CHP’nin seçmen kitlesiyle bağlarını güçlendirmesi, güvenini yeniden kazanması gerektiği doğru. Hepimiz hayal kırıklığına uğradık. Belki kitle önüne daha erken çıkıp kendimizi anlatmamız gerekirdi. Belki geciktik. Ama önce il başkanlarımız, sonra belediye başkanlarımız ve parti meclisimizin fikrini almak istedik; yani parti kurullarına gittik.

“CHP tartışarak güçlenen bir parti olmuştur. Türkiye’nin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde umutsuzluğa düşmememiz gerekir. CHP, kurucumuz Atatürk’ün dediği gibi “Memleket ve milletin her türlü dayanaktan mahrum bırakıldığı, uğursuz bir hengâmenin yaşandığı.”