CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Elazığ'daki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İktidara geldiklerinde çiftçiye vergisiz mazot verileceğini tekrar söyleyen Kılıçdaroğlu, kredi borcu faizlerinin de silineceğini belirtti. Kılıçdaroğlu konuşmasında, İmamoğlu'nun görülecek davasına da değindi. "Şimdi bir dertleri var İmamoğlu. Yetkilerini nasıl elinden alırız diye uğraşıyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, Elazığ'a bakanlık verileceğini de ekledi.

CHP lideri Kemal KılıçdaroğluElazığ'da partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"En ucuz mazotu bu ülkede çiftçi kullanacak, hakkınızı teslim edeceğiz. Bütçenin yarısını faizcilere ödüyorlar. Bütün çiftçilere söz verdim, oylarınızla iktidar olursak bir hafta içinde çiftçinin, esnafın bankalardan, kooperatiflerden kredilerinin faizlerini sileceğiz. Hiç endişe etmeyin. Kim üretiyorsa o versin veya vermesin önemli olan bu ülkede hakkı hakkaniyeti kişiye teslim etmek. Derdi çözmek bay Kemal'in görevi olacak, hiç merak etmeyin.

Çiftçiyi toprağa küstürürseniz 85 milyon aç kalır. Dışarıdan eti de, buğdayı da, yulafı da, çavdarı da canlı hayvanı da getiriyorlar. Tarım Bakanı var, tarımı düzeltmek için Venezuela'ya gidiyor, sen Elazığ'a gel kardeşim. Bay Kemal Elazığ'a gelecektir, okulu nasıl yaptıysa ovaları da öyle sulayacaktır.

Borcu ödemekte zorlanıyor musunuz diye soruyorlar. Borçlarımı ödemekte zorlanıyorum diyenlerin oranı yüzde 77.3. AK Partililer onlara da soruyorlar, seçmenin yüzde 70.1'i öderken zorlanıyorum diyor. MHP'li seçmenin yüzde 60.6'sı zorlanıyorum diyor. Bunlar bizim vatandaşlarımız.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ ZAMMI TEPKİSİ

Birileri sarayda oturur ama gerçeği görmez. Benim görevim bu topraklarda yaşayan sade vatandaşın hakkını, hukukunu korumaktır. Bunu yapmazsanız siyasetin bir anlamı kalmıyor. Siyaseti zenginleşme aracı olmaktan çıkarıp halka hizmet haline getirirseniz bu memleket kurtulmuş olur. Elektriğe bu yıl yüzde 95 ile yüzde 200 arasında zam yapıldı. Doğal gaza yüzde 164 zam. Memurun maaşı mı yüzde 164 arttı, kimin geliri arttı da bu kadar büyük bir yükü getirip ailelere veriyorsunuz?

Kaç hanenin elektriği kesildi açıklamıyorlar. 9 aydır milletvekillerimiz soruyor cevaplamıyorlar. Millet görmesin, duymasın diye. Aslında suç işliyorlar. Avizeci, avize var yakamıyorum diyor. Bütün bunların tamamını biliyoruz. Buradan kamu görevlilerine çağrı yapıyorum, soru önergelerini, bilgileri zamanında vermeyenlerin tamamı suç işliyor. Kendinizi suça ortak etmeyin. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'da partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İktidara geldikleri takdirde çiftçiye, vergisiz mazot vaadini dile getiren Kılıçdaroğlu, kredi borcu faizlerinin de silineceğini belirtti. Kılıçdaroğlu ayrıca, İBB Başkanı İmamoğlu'nun görülecek olan davasına ilişkin de konuştu ve hakime çağrı yaptı. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar.

"TÜRKİYE'NİN HER TARAFINDA DERTLER VAR"

Türkiye'nin her tarafında dertler var hepimiz biliyoruz. Bu dertleri çözmek siyaset kurumunun görevidir. Halkın seçtiği iktidar gelecek ve sorunları çözecek. En büyük arzumuz bu sorunları çözmektir.-

VERGİSİZ MAZOT VAADİ

Elazığlı çiftçinin çok mutlu olmadığını, büyük sıkıntılar çektiğini biliyorum. Bütün çiftçilere verdiğim sözü buradaki çiftçiler içinde verdim. Size mazotu yatlar hangi fiyattan kullanıyorsa, size mazotu ÖTV'siz ve KDV'siz vereceğiz. En ucuz mazotu bu ülkede çiftçi kullanacak.

Erdoğan'ın başörtüsü teklifine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt Erdoğan'ın başörtüsü teklifine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

"KREDİ FAİZLERİ SİLİNECEK"

Sizin oylarınızla iktidar olursak bir hafta içinde çiftçinin, esnafın aldıkları kredilerin faizlerini tak diye sileceğiz. Faizle mücadele böyle yapılır. Derdin mi var? Derdi çözmek Bay Kemal'in görevi olacak.

'Borçlarımı ödemekte zorlanıyorum' diyenlerin oranı yüzde 77.3. AK Partililerde ise bu oran yüzde 70.1. MHP'li seçmenin yüzde 60.6'sı diyor. Bir vatandaş borcunu ödemekte zorlanıyorsa gıdadan kesiyorum demektir.

"TEK DERTLERİ İMAMOĞLU"

Şimdi tek dertleri var Ekrem İmamoğlu. Nasıl tüm yetkilerini elinden alırız diye uğraşıyorlar. Hakimi değiştiriyor, ceza verecek bir hakim getiriyorlar. Buradan o hakime sesleniyorum yargı için yüz karası olmak istemiyorsan hukukun üstünlüğüne göre karar vereceksin, sarayın talimatına göre değil.

"ELAZIĞ'A BAKANLIK VERECEĞİM"

İktidara bu kadar destek veren, bütün belediye başkanlıklarını alan bir iktidar, 20 yıldır Elazığ'a bir bakanlık vermedi. Sözümdür, Bay Kemal'in sözüdür. Allah nasip eder Elazığlıların da oylarıyla iktidar olduğumuzda Elazığ'a bir bakanlık vereceğim. Elazığlıyım, gençliğim burada geçti.