CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener'in, 29 Ekim'deki TOGG Gemlik Kampüsü açılışına davet edildiği iddia edildi. Kulislerde, Erdoğan'ın davete katılması üzerine Kılıçdaroğlu'na TOGG hediye edebileceği konuşuluyor.

TOGG'un Gemlik Kampüsü, 29 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle açılacak. Burada sadece araç üretilmeyeceği, diğer birimler de dahil olduğu için fabrika değil, kampüs adı verildiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'E DAVET

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'ın aktardığına göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de açılışa davet edildi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki! "Rüzgâr eken fırtına biçer" Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki! "Rüzgâr eken fırtına biçer"

"ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NA TOGG HEDİYE EDEBİLİR"

Fırat, "Kulislerde Erdoğan'ın davete katılması halinde Kılıçdaroğlu'na bir TOGG hediye etmesinin sürpriz olmayacağının konuşulduğunu" da kaydetti.

Fırat'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Şimdi sıkı durun, kulislere yansıyan o duyum geliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da TOGG’un 29 Ekim’de yapılacak törenine davet edilmiş. Sadece o değil Millet İttifakı’nın ikinci büyük ortağı İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e de davetiye gitmiş.

TOGG sadece bir otomobil değil, girişimcilik, teknoloji ve inovasyonun buluştuğu fikri mülkiyet hakları tamamen Türkiye’ye ait, doğuştan elektrikli bir otomobil. 29 Ekim’de seri üretime hazır hale gelen araçların banttan indirilmesi ise tarihi olacak.

Törene son dönem teknolojiye ilgisi dikkat çeken Kılıçdaroğlu ve Akşener katılacaklar mı, göreceğiz. Ancak davete icabet olursa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kemal Bey’e bir TOGG hediye etmesi sürpriz olmaz."