Ankara’da suikast sonucu öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin açılan davanın ilk duruşması bugün Sincan Cezaevi’nde başlayacak.

1,5 YIL SONRA İLK KEZ
Sanıklar 1,5 yıl sonra ilk kez hâkim karşısına çıkıyor.

ÖZEL VE KILIÇDAROĞLU AYŞE ATEŞ’İN YANINA OTURDU
19 ay sonra görülen ilk duruşmada, salona girişler başladı. CHP lideri Özgür Özel ve CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ayşe Ateş’in yanına oturdu.

Polis lojmanında vurulmuştu: karar  açıklandı Polis lojmanında vurulmuştu: karar açıklandı

ÖZEL’DEN FOTOĞRAFLI PAYLAŞIM
Duruşma salonundan Kılıçdaroğlu ve Ayşe Ateş ile fotoğraflı bir paylaşım yapan Özgür Özel, “Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikasti davasını Sincan’da takip ediyoruz. Adalet tecelli edene, suikast üzerindeki sis perdesi aralanana kadar bu davanın takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikasti davasını Sincan&#39;da takip ediyoruz.<br><br>Adalet tecelli edene, suikast üzerindeki sis perdesi aralanana kadar bu davanın takipçisi olacağız.<br><br>Yanı başında olacağız demiştik, Ayşe Hanım adalet tecelli etmiştir diyene kadar yanı… <a href="https://t.co/2UbpajVcOi">pic.twitter.com/2UbpajVcOi</a></p>&mdash; Özgür Özel (@eczozgurozel) <a href="https://twitter.com/eczozgurozel/status/1807661645654622580?ref_src=twsrc%5Etfw">July 1, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Editör: Seren Ümit