Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerine dair Halk TV yazarı Fikret Bila'ya çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP'nin mevcut 11 büyükşehir belediyesine Bursa ve Balıkesir gibi önemli büyükşehirlerin de ekleneceğine inandığını belirtti.

'BURSA VE BALIKESİR'İ CHP KAZANACAK'

Kılıçdaroğlu, hakkında çıkan, CHP'nin yerel seçimleri kaybetmesi ve ardından kurultaya gitme planları yaptığına dair iddiaları kesin bir dille yalanladı. "Bunlar iktidar kaynaklı asparagas haberler. Hepsi uydurma haberler," diyerek iddialara net bir şekilde cevap verdi. Kılıçdaroğlu, bu tür haberlerin, parti içinde bir çatışma varmış gibi bir hava yaratmak için iktidar tarafından yayıldığını öne sürdü.

Ünlü oyuncunun feci ölümü! Terastan düştü Ünlü oyuncunun feci ölümü! Terastan düştü

'TÜRKİYE'NİN KURTULUŞU CHP'DE'

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde CHP'nin stratejisi hakkında konuştu. İktidarın demokrasi ve ekonomi yönetimindeki başarısızlıklarını eleştirerek, Türkiye'nin kurtuluşunun ancak CHP ile mümkün olabileceğini vurguladı. CHP yönetimindeki belediyelerin sosyal belediyecilik anlayışıyla önemli hizmetler sunduğunu, pandemi ve deprem gibi felaketlerde hükümetten daha etkili çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Editör: Özge Solak