Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Konuşmasının bir bölümünde “Madem Bay Kemal bu ifadeyi o kadar sevdi, kendisine bundan sonra kullanabileceği yeni sloganı da vereyim; bay bay Kemal. Bizden yana helali hoş olsun, tepe tepe kullansın.” dedi.

Erdoğan, grup toplantısın ardından bu ifadesini Twitter’dan da paylaştı. Bu sözler sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girince CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu çarpıcı bir mesajla karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu mesajında, “Ey beşli çeteler, hani bir şarkı vardı…” ifadesini kullandı ve “Organize İşler” filminden bir alıntı yaptı. Kılıçdaroğlu’nun alıntı yaptığı bölümdeki “Bay bay hepiniz” sözleri dikkat çekti.

İşte o video:

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Ey beşli çeteler, hani bir şarkı vardı... <a href="https://t.co/wCmQzqxI6P">https://t.co/wCmQzqxI6P</a> <a href="https://t.co/KXyBACevLg">pic.twitter.com/KXyBACevLg</a></p>&mdash; Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) <a href="https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1620755509522620418?ref_src=twsrc%5Etfw">February 1, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>