MİT’ten nokta operasyon! MİT’ten nokta operasyon!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, T24 yazarı Tolga Şardan'ın ,"MİT'in Cumhurbaşkanlığı'na sunduğu 'yargı raporu'nda neler var?" başlıklı yazısı (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sunulan ve yargıdaki yolsuzluk iddiaları konusunda tespitler içeren MİT raporuna ilişkin yazısı) sonrası Şardan hakkında re’sen (kendiliğinden) ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ iddiasıyla soruşturma başlattı.

ŞARDAN GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri soruşturma kapsamında Şardan'ın evinde arama yaptı. Yaklaşık bir saat süren aramanın ardından Şardan gözaltına aldı. Şardan, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldü. Eğer Şardan bu suçtan yargılanırsa bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

tolga.png

KILIÇDAROĞLU: SARAY, GAZETECİLERİN PEŞİNE DÜŞMÜŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından T24 yazarı Tolga Şardan'ın gözaltına alınmasına şu sözlerle tepki gösterdi:

''Yargıyı arka bahçesi haline getiren, onuruyla mesleğini yapan hakim-savcıları kızağa çeken Saray, gazetecilerin peşine düşmüş. MİT raporunun gereğini yapacağına, çürümüşlüğü gözler önüne seren Gazeteci Tolga Şardan gözaltına alınıyor. Bu karardan derhal dönülmelidir.''