Araç sahipleri dikkat! Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor Araç sahipleri dikkat! Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor

Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda 27 Ekim'de meydana gelen asansör faciasında Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti. Ertaş'ın ölümünün ardından yurtlardan peş peşe asansör arızası haberleri gelmeye devam etti.

7992487.jpg
Zeren Ertaş

Ordu'da üniversite öğrencilerinin kaldığı KYK yurdunda asansör halatları kopmuş içinde 4 öğrencinin bulunduğu asansör zemin kata çakılmıştı. Konya'da ise asansörün düşmesiyle bir grup öğrenci kat arasında kalmıştı. Bir asansör ihmali haberi de Ankara Çubuk'tan geldi.

ASANSÖR 3. KATTAN DÜŞTÜ

Çubuk Fatma Hanım KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen olayda yurtta içerisinde öğrencilerin bulunduğu sırada arızalanan asansör, 3'üncü kattan eksi 1'inci kata düştü. Asansörün frenleme sistemleri sayesinde olayda her hangi bir yaralanma yaşanmazken, öğrenciler panik ve korku yaşadı.

Yurt personeli tarafından asansörden çıkarılan öğrenciler, sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı Devlet Hastanesine götürülerek, tedavi altına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

ARIZANIN SEBEBİ ELEKTRİK DALGALANMASI

Asansörde meydana gelen arızanın elektrik dalgalanmasından kaynaklandığı belirlendi. Yeşil etikete sahip olan asansörde yapılan incelemelerde bir sorun tespit edilmedi.