Milyonlarca emeklinin gözü kulağı ek zam görüşmelerine çevrilmişti. Dünkü Bakanlar toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ek zammın yüzde 5 olduğunu açıklamış ve bundan böyle en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıktığını duyurmuştu.

Ankara’da yaşayan emekliler için önemli bir son dakika açıklaması da Mansur Yavaş’tan geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi emekliler ve vatandaşlara yaptığı sosyal yardımlar hakkındaki açıklamasında, Ankara’da yaşayan ve sosyal yardım alma şartlarını taşıyan 22 bin 567 emekli için bugüne kadar 5 bin lira destek ödemesi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da emeklilere verdikleri desteğe devam edeceklerini duyurarak yapılacak aylık destek ödemesi miktarlarını duyurdu.

HER AY ET VE GAZ DESTEĞİ

Yavaş açıklamasında “Değerli emeklilerimiz, Sizi en çok ihtiyacınız olan dönemde yalnız bırakmayacağız. Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı olan emeklilerimize verdiğimiz aylık 1000 TL desteği sürdüreceğiz. Ayrıca her ay 400 TL et desteği ve kış aylarında aylık 500 TL doğal gaz desteğiyle yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Bulgaristan müttefikimiz ve dostumuz Erdoğan: Bulgaristan müttefikimiz ve dostumuz

Mansur Yavaş, belediye çalışanlarına da yeni yıl ile birlikte yüzde 70 zam yapılacağını da duyurmuştu.

Editör: Harun2 Kot