Olağanüstü çağrıyla açılan TBMM Genel Kurulu'nda toplantı yeter sayısına ulaşılamadığı için sağlıkta şiddet tasarısı görüşmeye açılmadı.

TBMM Genel Kurulu, sağlık çalışanlarına şiddet konusunda genel görüşme ve CHP'nin bu konuda verdiği kanun teklifi için yarın saat 15.00'te olağanüstü açıldı. CHP'nin, konuyla ilgili 120 milletvekilinin imzasının bulunduğu dilekçeyi TBMM Başkanlığı'na sunması üzerine, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Genel Kurul'u 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırmıştı.

Genel Kurul, saat 15.00'te toplandı ancak yeter sayı için aranan 200 vekil sayısı sağlanamadı ve tasarı görüşmeye açılamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ukrayna'ya ziyareti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ukrayna'ya ziyareti

KILIÇDAROĞLU: BUNDAN SONRA YAŞANACAKLARIN SORUMLUSU AK PARTİ VE MHP

CHP’nin TBMM Genel Kurulu’nu sağlıkta şiddetle ilgili genel görüşme çağrısı ile olağanüstü toplantı talebinin ardından meclis yeter sayıyı bulamadığından CHP’nin talebi düştü. Gazetecilere konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu “Parlamentoyu işlevsiz kılan iki organ, iki temel kurum; AK Parti ve MHP gelmedi. Bundan sonra olacak olan tüm negatif olayların sorumlusu da onlardır” dedi.

TBMM Genel Kurulu, CHP’nin sağlıkta şiddetle ilgili genel görüşme amacıyla olağanüstü toplantı talebi ile saat 15.00’te açıldı. Ancak toplantı yeter sayısı bulunamadığından, CHP’nin talebi düştü. TBMM Genel Kurulu, 1 Ekim’de çalışmalarına devam edecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Genel Kurula katıldı. Kılıçdaroğlu, toplantının açılamamasının ardından kulisten çıkarken gazetecilerin soruları üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Sağlıkta şiddet Türkiye’nin temel sorunlarından bir tanesidir. Bu sorunu çözecek olan organ Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. TBMM’yi bu acı olayları engellemek açısından, önlemek açısından göreve davet ettik. CHP olarak, İYİ Parti olarak, Demokrat Parti olarak arkadaşlar buradalardı. Hepimiz görevimizi yaptık. Parlamentoyu işlevsiz kılan iki organ, iki temel kurum; AK Parti ve MHP gelmedi. Bundan sonra olacak olan tüm negatif olayların sorumlusu da onlardır.”