Türkiye'de yerel seçim devam ederken olaylar da peş peşe gelmeye devam ediyor. Sakin geçmesi beklenen yerel seçimlerde eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Demokrat Parti Hatay Dörtyol Belediye Mesclis üyesi adayı Oğuzhan Lök'e saldırı gerçekleşti. Üzerine asitli saldırı gerçekleştirilen Oğuzhan Lök, hastaneye kaldırıldı. Saldırının ardından Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay, genel bir açıklama yayınladı.

Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Mezuniyette ‘uygunsuz kıyafet’ tartışması… Bakan Tekin’den açıklama geldi! Mezuniyette ‘uygunsuz kıyafet’ tartışması… Bakan Tekin’den açıklama geldi!

Hatay Dörtyol Belediye Meclisi üyesi adayımız Oğuzhan Lök Cumhur İttifakı mensupları tarafından dün gece saatlerinde "yüzüne asit atılmak" suretiyle saldırıya uğramış hastanede tedavi altına alınmıştır. Tedavisine Mersin Şehir Hastanesi yanık ünitesinde devam edilmektedir. Olay anından itibaren başta Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Hatay il başkanımız, Dörtyol ilçe başkanımız ve Belediye başkan adayımız konunun yakın takipçileri olmuş yapılan hukuki girişimler neticesinde saldırgan gözaltına alınmıştır. Bu alçak saldırıyı yapan ve azmettirenleri esefle kınıyoruz. 78 yıldır uğruna canlar verdiğimiz demokrasi mücadelemiz daha da güçlü ve kararlı bir biçimde sürecektir. Tüm Türkiye'de Demokratlar dimdik ayaktadır. "Korkunun ecele faydası yoktur"

Editör: Zehra Ceviziş