Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni raporunda bugün hava sıcaklığı 25 dereceye kadar tırmansa da flaş bir sağanak yağış uyarısı geldi. İşte gün gün detaylar…

Yeni haftanın üçüncü gününe 11 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde az bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da az bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 16 derece seviyelerine kadar hızla tırmanıyor.

Öğle saatlerinde Bursa genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı ise 22 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası 25 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmaya devam ediyor. 

Bursa yenilenebilir enerjide öncülük ediyor Bursa yenilenebilir enerjide öncülük ediyor

Akşam saatlerine doğru da termometreler 23 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklığı 19 derece seviyelerine gerilerken, gece saatlerinde ise termometreler 18 derece seviyelerinde ölçülecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ YARIN BAŞLIYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde hava sıcaklığı bugün son günlerin en üst seviyesine tırmansa da yarınsan itibaren kuvvetli yağış geçişleri etkili olmaya başlayacak.

Haftanın üçüncü iş gününde (YARIN) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 14 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte termometreler 22 derece seviyelerinde ölçülecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde termometreler 13 derece olarak ölçülürken çok bulutlu gökyüzü ve kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte termometreler 18 derece seviyelerinde.

Hafta sonunun ilk gününde ise (CUMARTESİ) sabah saatlerinde 11 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra çok bulutlu gökyüzü ve yer yer sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 18 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun ikinci gününde ise (PAZAR) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 12 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve yer yer sağanak yağışla birlikte termometreler en yüksek 17 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (3 MAYIS 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ