Meteoroloji Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni tahmin raporunda sağanak yağış için gün verirken sıcaklıkla ilgili de uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Yeni haftanın ikinci iş gününe 6 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde yerini parçalı bulutlu bir gökyüzü etkili oldu.

Öğle saatlerine doğru da parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 9 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmaya devam ederken Bursa genelinde hava sıcaklığı 14 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası termometreler 17 derece seviyelerine kadar tırmanırken şehir genelinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte sağanak yağış geçişleri yüzünü göstermeye başlıyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 15 dereceye kadar tırmanırken sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklığı 11 derece seviyelerine gerilerken, gece saatlerinde ise termometreler 9 derece seviyelerinde ölçülecek.

HAFTA BOYU YAĞIŞ VE SICAKLIK NASIL?

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yağış geçişleri bugün ve yarın da belirli saatlerde devam ederken hava sıcaklığında ise hafta sonuna kadar yükseliş var.

Yarın (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 7 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer hafif sağanak yağış etkili olurken hava sıcaklığı ise en yüksek 18 derece olarak ölçülecek.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 8 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 19 dereceyi gösterecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 9 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 18 ölçecek.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 10 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte sağanak yağış geçişleri yüzünü gösterirken termometreler en yüksek 20 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (7 MART 2023)

Bursa, Hollanda ile tekstil ve hazır giyimde iş birliğini artıracak Bursa, Hollanda ile tekstil ve hazır giyimde iş birliğini artıracak

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ