Meteoroloji Bursa için 26 Ağustos 2022 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehri birkaç gündür etkisi altına alan sağanak yağış bugün de bölgesel olarak yüzünü göstermeye devam ederken meteoroloji saat verecek uyardı. Öğleden sonra kuvvetli olarak etkili olması beklenen yağış hafta sonunda da yer yer yüzünü gösterecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Bursa genelinde sağanak yağış geçişleri bugün de sürerken meteoroloji saat vererek uyarı yaptı. İşte bugün ve hafta sonu raporu…

Haftanın son iş gününe sabah saatlerinde 19 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da şehir merkezinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü şehre hakim oldu.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 22 dereceye yükselirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü göstermeyi sürdürdü. Öğle saatlerinden itibaren termometreler 29 dereceye kadar yükselirken şehir genelinde sağanak yağış geçişleri etkili olmaya başlıyor. Özellikle 15.00’dan sonra şiddetini artıran yağışla birlikte termometreler ise 24 derecelere kadar geriliyor.

Akşam saatlerine kadar etkili olması beklenen yağışla birlikte sıcaklık 26 derece olarak ölçülürken, yağış geçişleri akşam saatleri sonrasında ara veriyor. Yağış geçişleri sonrası termometreler gece saatlerinde 21 derece seviyelerine düşüyor.

HAFTA SONU HAVA NASIL?

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre şehir genelinde bugün de etkili olan yağış yarın sa yer yer yüzünü gösterecek. Hafta sonu Bursa’yı 30 derece bandındaki sıcaklıklar bekliyor.

Yarın (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 19 derece olarak ölçülürken, sağanak yağış geçişleri gün içerisinde hafif de olsa yine yüzünü gösterecek. Termometreler yağış geçişleri ile birlikte gün içerisinde en yüksek 30 dereceye kadar yükselecek.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: “İş dünyamızın demokrasi şöleninde kazanan Bursa oldu” BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: “İş dünyamızın demokrasi şöleninde kazanan Bursa oldu”

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren en düşük sıcaklık 20 derece olarak ölçülürken, yağış çok az şekilde bölgesel olarak yüzünü gösteriyor. Gün içerisinde çok bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte şehir genelinde termometreler 30 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Yeni haftanın ilk gününde (PAZARTESİ) ise sabah saatlerinde Bursa’da parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en düşük 20 dereceyi ölçecek. Şehir genelinde gün içerisinde yükselen hava sıcaklığı 32 derece bandında seyrediyor.

Yeni haftanın ikinci gününde (SALI) sabah saatlerinde 20 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün hakim olacağı şehir genelinde en yüksek sıcaklık 31 derece olarak ölçülüyor.