Hafta sonundan beri yağış etkisi altında olan Bursa için meteorolojiden yeni bir açıklama geldi. İşte 5 günlük hava durumu…

Hafta ikinci gününe sabah saatlerinde 17 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da parçalı bulutlu ve güneşli  bir gökyüzü etkili oldu.

Öğle saatlerine kadar termometreler 26 derece üzerine yükselirken özellikle saat 15.00’dan sonra sağanak yağış şehir genelinde yer yer yüzünü göstermeye başlayacak. Öte yandan gün içerisinde ölçülen en yüksek sıcaklık ise 27 derece olacak.

Akşam saatlerinde etkisini kaybeden sağanak yağış sonrası sıcaklık 24 dereceye gerilerken, gece saatlerinde ise termometreler 22 derecelere kadar düşecek.

YAĞIŞ YER YER ETKİLİ OLUYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da sağanak yağış yer yer ekili olurken cuma gününden itibaren şehri terk ediyor.

Yarın için (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 17 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde sağanak yağış yer yer devam edecek ve hava sıcaklığı en yüksek 28 derece seviyelerine tırmanacak.

PERŞEMBE günü de yağışın gün içerisinde aralıklarla devam edeceği Bursa’da termometreler sabah saatlerinde en düşük 16 dereceyi ölçerken, gün içerisinde en yüksek 29 dereceyi gösterecek.

CUMA ve CUMARTESİ günleri için meteorolojiden yapılan açıklamaya göre sağanak yağış Bursa‘yı terk ederken hava sıcaklığında ise yükseliş bekleniyor. Termometreler sabah saatlerinde 16 dereceleri gösterirken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte 29 dereceye kadar tırmanacak.