Meteoroloji, Bursa için 5 günlük yeni hava tahmin raporunu yayınlarken yağış, sıcaklık ve hafta sonuyla ilgili uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Haftanın dördüncü, Ramazan aynın ilk gününe 8 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde bölgesel olarak yüzünü gösteren yağış ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzü ve yer yer etkili olan yağışla birlikte termometreler 10 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde yağış geçişleri yer yer devam ederken Bursa genelinde hava sıcaklığı 11 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası termometreler 12 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yağış geçişleri etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 12 derece olarak ölçülürken bölgesel olarak yüzünü gösteren yağış ile birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde ise çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 11 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde ise termometreler 9 derece seviyelerinde ölçülecek.

TERMOMETRELER YÜKSELİŞE GEÇİYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ulu Cami projelerini hazırlıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ulu Cami projelerini hazırlıyor

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yer yer etkili olan yağış geçişleri sonrası termometreler yarından itibaren yükselişe geçerken pazar gününe kadar sağanak şehir terk ediyor.

Yarın (CUMA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 5 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı en yüksek 14 derece olarak ölçülecek.

Hafta sonunun ilk günü (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 7 derece olarak ölçülürken gün içerisinde az bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 18 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 9 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve bölgesel olarak etkili olacak sağanak yağışla birlikte termometreler en yüksek 19 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler ise 23 dereceye kadar tırmanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (23 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ