Meteoroloji Bursa için 18 Eylül 2022 Pazar günü hava tahmin raporunu yayınladı. Hafta sonunun son gününde Bursa'da termometreler gün içerisinde en yüksek 34 dereceyi ölçerken, hissedilen sıcaklık ise 40 derecelere ulaşacak. Öte yandan öğleden sonra şehir genelinde yer yer yağış geçişlerinin de görüleceğini bildiren meteoroloji, yeni haftada ise sıcaklıklarda önemli düşüşler olacağını duyurdu. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji tarafından yayınlanan son Bursa raporunda hissedilen sıcaklığın 40 dereceye ulaşacağı belirtildi. Yağış geçişleri için saat verilirken yeni hafta için de uyarı geldi. İşte detaylar...

Haftanın sonunun son gününe sabah 19 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde az bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 28 dereceye yükselirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü gösteriyor.

Öğle saatlerinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 33 derece seviyelerine kadar tırmanmış durumda.

Öğle saatleri sonrası ölçülen sıcaklık Bursa genelinde 34 derece olurken, hissedilen sıcaklık ise 40 derecelere kadar ulaşmış olacak. Öte yandan şehrin bazı kesimlerinde ise yer yer sağanak yağış geçişlerinin de görüleceği bildirildi.

Akşam saatlerine kadar yer yer yağış geçişlerinin görüleceği Bursa'da hava sıcaklığı da 27 dereceye kadar geriliyor. Akşam saatleri sonrası yağış etkisini kaybederken sıcaklık 23 dereceye, gece yarısı ise 21 dereceye kadar düşüyor.

YENİ HAFTADA SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yeni haftanın ilk gününden itibaren sonbahar etkisini hissettirmeye, hava sıcaklıklar düşmeye başlıyor.

Yarın (PAZARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 14 derece olarak ölçülürken gün içerisinde ise parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte en yüksek sıcaklık 28 derece olacak.

Yeni haftanın ikinci gününde (SALI) ise sabah saatlerinde Bursa’da termometreler 12 dereceyi gösteriyor. Şehir genelinde tamamen düşüşe geçen hava sıcaklıkları gün içerisinde de etkisini gösteriyor. Gün boyu parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü gösterse de termometreler en yüksek 25 dereceyi gösteriyor.

9. Eker I Run sona erdi 9. Eker I Run sona erdi

Yeni haftanın üçüncü gününde (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde 12 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte şehir genelinde termometreler düşüşünü sürdürüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 24 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde 9 dereceye kadar gerileyen termometreler gün içerisinde yer yer yağışın görülmesiyle birlikte 19 derecelere kadar gerileyecek.