Meteoroloji’den Bursa için yeni hava tahmin raporunda sağanak yağış uyarısı gelirken, hafta sonu için de açıklama geldi. İşte detaylar…

Yeni haftanın üçüncü iş gününe 8 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren özellikle şehir merkezinde yoğun sisli ve çok bulutlu bir gökyüzü etkili oldu.

Öğle saatlerine doğru termometreler 12 derece seviyelerinde seyrederken sisli ve çok bulutlu gökyüzü yüzünü göstermeye devam ediyor.

Bursa’da çocuklar tatilin keyfini çıkardı! Bursa’da çocuklar tatilin keyfini çıkardı!

Öğle saatlerinden itibaren de Bursa genelinde çok bulutlu bir gökyüzü şehre hakim olurken termometreler ise 15 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası da çok bulutlu bir gökyüzü etkili ve termometreler ise en yüksek 17 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 14 derece seviyelerine gerilerken çok bulutlu gökyüzü ile birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası etkili olmaya başlayan sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 13 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise yağış sürüyor ve termometreler 12 derece seviyelerinde ölçülüyor.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLUYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hafta sonuna yer yer etkili olmaya devam edecek.

Yarın (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık 10 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde de şehir genelinde yer yer etkili olan sağanak yağış ile birlikte termometreler en yüksek 19 derece olarak ölçülecek.

Yeni haftanın son iş gününde (CUMA) sağanak yağış geçişleri ile birlikte sabah saatlerinde termometreler 8 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde de şehir genelinde yer yer etkili olmaya devam eden sağanak yağış ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 17 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) şehir genelinde yağış geçişi etkisini kaybetmeye başlarken ardından sabah saatlerinde termometreler 8 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde ise çok bulutlu ve yer yer çok hafif yağışla birlikte termometreler en yüksek 14 derece seviyelerinde olacak.

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde çok bulutlu bir gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 15 derece seviyelerinde ölçülecek.