Meteoroloji’den Bursa için hafta sonu ve yeni haftada yağış olacak mı? Meteoroloji yeni tahmin raporunu yayınladı. İşte detaylar…

Hafta sonunun ilk gününe 3 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde yer yer yoğun sisli hava ve şehir genelinde çok bulutlu bir gökyüzü etkili oldu.

Öğle saatlerine doğru 8 dereceye kadar yükselen termometreler ile yer yer etkili olan yoğun sisli havayla birlikte çok bulutlu gökyüzü şehir genelinde hakim oluyor.

Öğle saatlerinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte Bursa hava sıcaklığı ise en yüksek 15 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası termometreler 19 derece seviyelerine kadar yükselirken çok bulutlu gökyüzü etkili olmayı sürdürüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 17 dereceyi gösterirken çok bulutlu gökyüzünün ardından gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası hava sıcaklığı 14 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise termometreler 13 derecelere kadar düşüyor.

YAĞIŞ YOK, SICAKLIK DÜŞÜYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da hafta sonunda da yeni haftanın ilk günlerinde de herhangi bir yağış beklenmezken termometrelerin birkaç derecelik düşüşü sürecek.

Yarın (PAZAR) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 4 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde ise şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 20 dereceye kadar tırmanıyor.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 3 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 18 derece olarak ölçülecek.

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde termometreler 2 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı en yüksek 17 derece seviyelerinde olacak.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 3 dereceye kadar gerilerken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 18 derece seviyelerinde olacak.

Editör: Harun Kot