Meteoroloji, Bursa için bugün ve hafta sonu hava tahmin raporunu açıklarken sağanak yağış ve sıcaklık uyarılarında bulundu. İşte detaylar…

Haftanın son iş gününe 12 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu bir gökyüzü etkili oldu.

Öğle saatlerine doğru çok bulutlu gökyüzü ile birlikte termometreler 15 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde de çok bulutlu gökyüzü ile birlikte Bursa genelinde termometreler en yüksek 20 derece olarak ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa’da çok bulutlu gökyüzü hakim olmaya devam ederken hava sıcaklığı 21 derece bandına kadar yükseliyor.

Akşam saatlerine doğru düşüşe geçen termometreler 17 dereceyi gösterirken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklığı 16 derece seviyelerinde. Gece saatlerinde de çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 14 derece seviyelerine geriliyor.

HAFTA SONU HAFİF YAĞIŞ GEÇİŞLERİ GÖRÜLEBİLİR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre şehir genelinde bugün ve yarın çok bulutlu bir gökyüzünün etkili olması beklenirken pazar günü için ise hafif yağış geçişleri görülebilir.

Yarın (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde yoğun sisli havayla birlikte termometreler 12 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü şehre hakim olurken hava sıcaklığı ise 23 derece bandında seyredecek.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 12 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde yer yer çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hafif sağanak yağış geçişleri etkili oluyor ve termometreler en yüksek 19 derece seviyelerinde olacak.

Yeni haftanın ilk gününde ise (PAZARTESİ) hava sıcaklığında sert düşüş yaşanırken sabah saatlerinde termometreler 6 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve hafif yağış geçişleri ile birlikte hava sıcaklığı 10 derecelere kadar geriliyor.

Uludağ'da, teleferikte metrelerce kuyruk oluşturdu! Uludağ'da, teleferikte metrelerce kuyruk oluşturdu!

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) şehir genelinde sabah termometreler 2 derece seviyelerine kadar geriliyor. Gün içerisinde ise çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek hava sıcaklığı 9 derece seviyelerinde.