Meteoroloji’den kritik sağanak yağış uyarısı gelirken Bursa için hafta sonu raporu açıklandı. İşte detaylar…

Hafta sonunun ilk gününe 16 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler 17 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte sağanak yağış etkili olurken Bursa genelinde hava sıcaklığı 18 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası termometreler 22 derece seviyelerine kadar yükselse de şehir genelinde gökgürültülü kuvvetli yağış geçişleri yüzünü göstermeye devam ediyor.

İbrahim Çavuş İYİ Parti Bursa Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı İbrahim Çavuş İYİ Parti Bursa Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Akşam saatlerine doğru da termometreler 20 derece olarak ölçülürken gökgürültülü kuvvetli yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de devam eden kuvvetli yağışla birlikte hava sıcaklığı 17 derece seviyelerine gerilerken, gece saatlerinde ise yağışın devam etmesiyle birlikte termometreler 14 derece seviyelerinde ölçülecek.

YARIN DA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde hafta sonu kuvvetli sağanak yapış geçişleri etkili olurken yeni haftada ise yağışlar etkisini kaybedecek.

Yarın (PAZAR) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 12 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde kuvvetli sağanak yağış geçişleriyle birlikte hava sıcaklığı ise en yüksek 15 derece olarak ölçülecek.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 7 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer sağanak yağış geçişleri görülürken termometreler en yüksek 10 ölçecek.

Yeni haftanın ikinci iş günüde ise (SALI) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 4 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 15 dereceyi gösterecek.

Haftanın üçüncü iş günü (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 6 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer sağanak yağış geçişleri etkili olacak. Termometreler ise en yüksek 21 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (11 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ