Meteoroloji, Bursa için 5 günlük yeni hava tahmin raporunu yayınlarken kuvvetli sağanak yağış ve sıcaklıklarla ilgili uyarılar geldi. İşte o detaylar…

Yeni haftanın üçüncü gününe 16 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru kuvvetli gökgürültülü yağışla birlikte hava sıcaklığı 18 derece seviyelerinde ölçüldü.

Öğle saatlerinde Bursa genelinde aralıklrla devam eden kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 21 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası 24 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış etkisini göstermeye devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 21 derece olarak ölçülürken gökgürültülü sağanak yağışla birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de yağış sürerken hava sıcaklığı 18 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de termometreler 16 derece seviyelerinde.

HAFTA SONUNA KADAR YAĞIŞ VAR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde dün itibariyle başlayan kuvvetli yağış geçişler aralıklarla hafta sonuna kadar devam edecek.

Haftanın dördüncü iş gününde (YARIN) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 14 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yağışla birlikte termometreler 19 derece seviyelerinde ölçülecek.

Bursa Bilgi Evleri’nde yaz okulu başlıyor Bursa Bilgi Evleri’nde yaz okulu başlıyor

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde 12 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra çok bulutlu gökyüzü ve bölgesel olarak etkili olan sağanak yağışla birlikte termometreler en yüksek 19 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun ilk gününde ise (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 12 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yağışla birlikte en yüksek sıcaklık 21 derece olarak ölçülüyor.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 12 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu ve sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 21 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (17 MAYIS 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ