Meteoroloji tarafından 5 günlük yeni hava tahmin raporu açıklanırken Bursa için sağanak yağış uyarısı ve hava sıcaklığıyla ilgili uyarılar geldi.

Yeni haftanın dördüncü gününe 8 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde gece yarısı yer yer etkili olan sağanak yağış geçişi sabah saatlerinde yerini çok bulutlu bir gökyüzüne bıraktı.

Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzü yüzünü göstermeye devam ederken termometreler 8 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde yine çok bulutlu gökyüzüyle birlikte Bursa genelinde hava sıcaklığı en yüksek 12 derece seviyelerine tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası termometreler 17 derece seviyelerine kadar tırmanırken şehir genelinde çok bulutlu gökyüzü hakim olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 14 dereceye kadar tırmanırken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklığı 11 derece seviyelerine gerilerken, gece saatlerinde ise termometreler 9 derece seviyelerinde ölçülecek.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde hava sıcaklığı hafta sonuna kadar düşüşe geçerken sağanak yağış geçişleri yarından itibaren etkili olmaya başlıyor.

Yarın (CUMA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 7 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer hafif yağış yüzünü gösteriyor ve hava sıcaklığı en yüksek 12 derece olarak ölçülecek.

Bursa'da yatay mimaride “Osmangazi Modeli” Bursa'da yatay mimaride “Osmangazi Modeli”

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 7 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde hafif sağanak yağış geçişleri yüzünü gösterirken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 14 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde  (PAZAR) sabah saatlerinde termometreler 7 derece olarak ölçülürken gün içerisinde sağanak yağışla etkili oluyor ve termometreler en yüksek 17 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ilk gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 5 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 15 dereceyi ölçecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (2 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ