Bursa’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış için saat veren meteoroloji 5 günlük tahmin raporunu yayınladı. İşte detaylar…

Haftanın üçüncü iş gününe 17 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde yer yer yağış geçişleri yüzünü gösteriyor.

Öğle saatlerine doğru termometreler 24 dereceye yükselirken yer yer etkili olan yapış geçişler şehir genelinde devam ediyor.

Öğle saatlerinde de devam eden bölgesel yağışla birlikte termometreler en yüksek 26 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası da Bursa genelinde termometreler gün içerisinde 28 derece seviyelerine kadar yükselse de yer yer yağış geçişleri sürüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 27 dereceyi gösterirken yağış geçişleri akşam saatleri sonrası şehri terk ederken termometreler 24 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde ise en yüksek sıcaklık 21 derece olacak.

SICAKLIK HAFTA SONUNA KADAR YÜKSELİŞTE

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde bugün bölgesel olarak etkili olan yapılmakta ardından hava sıcaklığı yeniden 30 derece seviyeleri üzerine çıkıyor.

Yarın (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 16 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 30 dereceyi gösterecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 15 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde de parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı 32 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Hafta sonunun ilk gününde ise (CUMARTESİ) termometreler sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 19 derece olarak ölçülecek. Gün içerisinde ise parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile sıcaklık 32 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) termometreler sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 19 derece olarak ölçülecek. Gün içerisinde ise yer yer etkili olan yağışla birlikte sıcaklık 29 derece seviyelerinde olacak.

Editör: Harun Kot