Meteoroloji, Bursa için 5 günlük yeni hava tahmin raporunu yayınlarken sağanak yağış ve sıcaklıkla ilgili uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Bursa sallandı! Bursa sallandı!

Haftanın üçüncü iş gününe 8 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde bölgesel olarak yüzünü gösteren yağışla ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzü ve yer yer etkili olan yağışla birlikte termometreler 12 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde yağış geçişleri devam ederken Bursa genelinde hava sıcaklığı 13 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası termometreler 15 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yağış geçişleri etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 13 derece olarak ölçülürken bölgesel olarak yüzünü gösteren yağış ile birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde ise yağış geçişleri devam ederken hava sıcaklığı 11 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de yağışla birlikte termometreler 10 derece seviyelerinde ölçülecek.

YAĞIŞ GEÇİŞi NE KADAR SÜREDEK?

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde bugün yüzünü gösteren sağanak yağış yarından itibaren etkisini kaybederken hafta sonu için ise sıcaklık uyarısı geldi.

Yarın (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 8 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve yer yer yağış geçişleriyle hava sıcaklığı en yüksek 14 derece olarak ölçülecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 6 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler ise 14 dereceye kadar tırmanacak.

Hafta sonunun ilk günü (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 6 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 16 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde (CUMA) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 10 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 21 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (22 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ