Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni raporunda saat verilerek sağanak yağış geçişlerinin etkili olacağı duyuruldu. İşte 5 günlük hava raporu…

Haftanın ikinci iş gününe 9 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Bursa'da doğanın kucağında caz şöleni başladı Bursa'da doğanın kucağında caz şöleni başladı

Öğle saatlerine doğru parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 16 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde Bursa genelinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı ise 23 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası 21 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde gökgürültülü sağanak yağış geçişleri etkili olmaya devam başlıyor. 

Akşam saatlerine doğru da termometreler 21 derece olarak ölçülürken gökgürültülü sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde ise yağış sürerken hava sıcaklığı 17 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de yağışla birlikte termometreler 13 derece seviyelerinde ölçülecek.

HAFTA BOYU YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde bugün öğle saatleri sonrası etkili olmaya başlayan sağanak yağış geçişleri hafta sonuna kadar sürecek.

Haftanın üçüncü iş gününde (YARIN) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 11 derece olarak ölçülürken gün içerisinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte termometreler 22 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 10 derece olarak ölçülürken kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış geçişleri etkili olurken termometreler 14 derece seviyelerinde.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 5 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde yer yer etkili olan sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 16 dereceyi gösteriyor.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde 4 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 15 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (25 NİSAN 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ