Bursa’da sağanak yağış sonrası hava sıcaklığı yükseliyor. Meteoroloji yarın için uyarı yaparken hafta sonu tahminini de açıkladı. 

Haftanın üçüncü iş gününde Bursa genelinde yağış etkisini kaybetti. Sabah saatlerinde ölçülen en düşük sıcaklık 3 derece olurken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmaya başladı.

Gün boyu yüzünü gösterecek olan güneşli havayla birlikte hava sıcaklığı öğle saatlerinde 18-19 dereceye kadar yükseliyor.

Akşam saatlerinden itibaren yeniden düşüşe geçen termometreler 10-11 derecelere kadar geriliyor.

SICAKLIK YÜKSELİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre bugün şehri terk eden yağış yarın yeniden hafif şekilde bazı bölgelerde yüzünü gösterecek. Öte yandan sıcaklıklar hafta sonuna kadar yükselişte olacak.

Yarın için (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, gün içerisinde y yer yer hafif sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Termometreler yağışlı ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek 20 dereceyi görüyor.

CUMA günü sıcaklık yükselişi devam ederken yağış şehri tamamen terk etmiş durumda. Termometreler gün içerisinde güneşli gökyüzüyle birlikte 25 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

CUMARTESİ günü için de çok bulutlu bir gökyüzü beklense de hava sıcaklığı 25 der ve seviyelerine yükseliyor.

PAZAR günü için parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığının gün içerisinde en yüksek 22 derece olmadı bekleniyor. 

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (20 NİSAN 2022)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ